W ofercie firmy Synology pojawił się kolejny NAS skierowany do użytkowników domowych oraz do niewielkich biur. Urządzenie gwarantuje najwyższą, jakość przechowywanych danych. Wśród funkcji DS216+ znajdziemy także strumieniowanie danych do urządzeń zewnętrznych. Producent podaje, że DS216+ umożliwia transkodowanie wideo w locie. Sercem całej konstrukcji jest procesor Intel Celeron N3050.

 

"Posiadanie mocnego serwera NAS to dostarczenie pracownikom małych biur szybkiego rozwiązania do udostępniania plików, sporo aplikacji i narzędzi do współpracy online lub umożliwienie użytkownikom domowym transkodowania i strumieniowego przesyłania materiałów wideo wysokiej, jakości na różne urządzenia. DS216+ został zaprojektowany dokładnie do takich celów i pokazuje nasze zaangażowanie w sprostanie wysokim oczekiwaniom naszych użytkowników," mówi Jones Tsai, Hardware Design Director w Synology Inc.

 

Transfer w trakcie odczytu wynosi 113 MB/s natomiast w trakcie zapisu 109 MB/s. Synology zadbało także o bezpieczeństwo danych oferując szyfrowanie danych AES-NI. Całość kontrolowana jest przez system operacyjny DiskStation Menager (DSM) w najnowszej wersji.

 

Synology DiskStation DS216+ jest już dostępny w sprzedaży na całym świecie.