MIO MiVue 538 Deluxe – z wideorejestratorem będziesz miał wszystko pod kontrolą

MIO MiVue 538 Deluxe to kolejny wideorejestrator, który otrzymaliśmy od MIO. Tradycyjnie zamontowaliśmy urządzenie do samochodu i ruszyliśmy w drogę. Jak podaje producent MiVue 538 Deluxe jest wyposażony w moduł GPS, możliwość bezterminowej aktualizacji baz fotoradarów oraz możliwość nagrywania materiałów w rozdzielczości FULL HD. Oczywiście w trakcie eksploatacji sprawdziliśmy czy faktycznie funkcje opisywane na oficjalnej stronie działają tak jak powinny. Zachęcamy do dalszej lektury.

MIO MiVue 538 Deluxe – wygląd

MIO MiVue Deluxe został wykonany z czarnego plastiku. Na przedniej części urządzenia znajduje się obiektyw wraz z głośnikiem, mikrofonem oraz obiektywem szerokokątnym. Na lewej krawędzi patrząc od strony obiektywu znajduje się wyjście HDMI oraz port USB służący do komunikacji z komputerem i do zasilania. Prawa strona MiVue 538 Deluxe została wyposażona w włącznik zasilania oraz slot na kartę microSD. Przechodząc na stronę wyświetlacza znajdziemy przyciski nawigacyjne w ilości czterech sztuk oraz 2,4-calowy wyświetlacz. 

Na dolnej krawędzi jak widać na powyższym zdjęciu znajduje się mocowanie do uchwytu z przyssawką na szybę. 

MIO MiVue 538 Deluxe – czy wszystko działa tak jak powinno?

Pierwszym elementem, który opisuje producent na stronie internetowej jest bezterminowa aktualizacja fotoradarów. Oczywiście funkcja w praktyce działa i ostrzega nas przed zdjęciem, ale nie byliśmy wstanie stwierdzić czy aktualizacja faktycznie jest bezterminowa. Wiadomo, z jakich powodów. 

Producent zastosował w MIO MiVue 538 Deluxe pozycjonowanie GPS. Funkcja polega na wskazywaniu za pośrednictwem nadajnika GPS dokładnego położenia w trakcie podróży. Po powrocie można, za pośrednictwem aplikacji MIO Manager, obejrzeć trasę na mapie Google. Funkcja działa prawidłowo. 

Zaawansowana optyka to kolejny argument, który ma nas przekonać do zakupu wideorejestratora. W tym miejscu możemy dodać, że przy nagraniach nocnych MiVue 538 Deluxe radzi sobie dobrze. Widać to, co dzieje się przez maską nawet, kiedy jedziemy na światłach mijania. 

MIO MiVue 538 Deluxe nagrywa materiały z podróży w rozdzielczości FULL HD. Pod recenzją znajduje się nagranie, które przedstawia faktyczną jakość nagrania. Jak widać rzeczywiście kamera nagrywa tak jak jest napisane. Pozwala to na dokładne odczytanie tablic rejestracyjnych innych uczestników ruchu. Bardzo ważnym elementem specyfikacji technicznej MIO MiVue 538 Deluxe jest obiektyw szerokokątny. Kąt widzenia wynosi 130 stopni. Jak widać na nagraniu rzeczywiście widać sporą część obszaru, co pozwala na nagrywanie wszystkich zdarzeń, jakie dzieją się przed nami w trakcie jazdy. 

Wśród rozwiązań zastosowanych w MIO MiVue 538 Deluxe znajdziemy także funkcję nagrywania zdarzeń. Dzięki tej funkcji nie stracimy nagranych materiałów. Urządzenie zabezpieczy je przed uszkodzenie i skasowaniem w momencie, kiedy wykryje nagłą zmianę ruchu, np. podczas stłuczki. Oczywiście sprawdziliśmy metodą nieco inną, a mianowicie ruszyliśmy gwałtownie urządzeniem. Materiały zostały zabezpieczone tak jak pisze producent na oficjalnej stronie. 

Czujnik wstrząsów to kolejne rozwiązanie zastosowane w MIO MiVue 538 Deluxe. Czujnik działa w momencie, kiedy urządzenie jest uruchomione. Dzięki czujnikowi dowiesz się, z jakiej strony nadeszło uderzenie. 

MIO MiVue 538 Deluxe to nie tylko możliwość nagrywania materiałów w rozdzielczości FULL HD, ale również możliwość wykonywania zdjęć. Funkcja jest bardzo przydatna w momencie zdarzenia drogowego. Do czasu, kiedy pojawią się odpowiednie służby jesteśmy wstanie wykonać fotografie utrwalające szkody. Funkcja przydatna, jeśli trafi nam się bardzo nieuczciwy użytkownik drogi. Zdjęcia wykonuje się bardzo łatwo, a ich jakość jest na wystarczającym poziomie. 

MIO MiVue 538 Deluxe posiada także wyjście HD za pomocą, którego możemy podłączyć się do zewnętrznego odbiornika w celu obejrzenia materiałów. Uruchomienie jest bardzo łatwe. 

W celu uzyskania dostępu, do niektórych z powyższych funkcji należy zainstalować oprogramowanie MiVue Manager. Za jego pomocą obejrzymy trasę w Google Maps oraz obejrzymy odczyty z czujników. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Należy pamiętać, aby nie importować do aplikacji zbyt wielu plików jednocześnie, ponieważ program się zawiesi. Mamy nadzieje, że producent już o tym wie i pracuje na poprawieniem tego błędu. 

MIO MiVue 538 Deluxe – czy warto kupić?

MIO MiVue 538 Deluxe jest urządzeniem, które w większości podróży będzie niezauważone, ale nie z tytułu bezużyteczności, a tego, że do zdarzeń drogowych, całe szczęście, dochodzi bardzo rzadko. Jednak w takim przypadku warto mieć MiVue 538 Deluxe na przedniej szybie. Opisywane funkcje działają bez zarzutu. Pewne problemy pojawiły się przy aplikacji, ale z tym można sobie poradzić dodając pliki pojedynczo. W momencie pisania recenzji MIO MiVue 538 Deluxe kosztował około 600 złotych. 

Podsumowanie

MIO MiVue 538 Deluxe to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które są świadome, iż zagrożenie na drodze jest dosyć spore i nie należy tego lekceważyć. Opisywane funkcje oraz jakość wykonania wideorejestratora sprawiają, że polecamy rozwiązanie z czystym sumieniem. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież