Czytnik ebooków PocketBook InkPad Color – recenzja

Czytnik ebooków PocketBook InkPad Color to najnowsze urządzenie, które wykorzystuje najnowszą technologię e-papieru. Wykorzystanie technologii E Ink Color pozwoliło wyjść z odcieni szarości i pokazać kolorowy świat książek elektronicznych. Czytnik jest jednym z najlepszych propozycji tego typu na rynku.

PocketBook InkPad Color – wygląd

PocketBook InkPad Color w całości został wykonany z plastiku. Wyświetlacz okala czarna ramka z logiem firmy na dole. Pod logiem znajdują się przyciski nawigacyjne, które pozwalają przewracać wirtualne strony oraz poruszać się po menu czytnika. Krawędzie czytnika zostały pokryte srebrnym plastikiem.

 

Na dolnej krawędzi InkPad Color znajdziemy włącznik/wyłącznik urządzenia, czytnik kart pamięci oraz port USB do ładowania baterii.

Na plecach czytnik znajduje się logo w kolorze czarnym.

PocketBook InkPad Color – parametry techniczne

Sercem całej konstrukcji jest dwurdzeniowy procesor, który pracuje z częstotliwością 1 GHz wspierany przez 1 GB pamięci operacyjnej. Na dane producent przeznaczył 16 GB pamięci wewnętrznej. Wymienione parametry wystarczają do pełnej obsługi książek w wersji elektronicznej czy też swobodnego przeglądania globalnej sieci. Dodamy, że InkPad Color został wyposażony w baterię o pojemności 2900 mAh, co pozwala na około 3 tygodniowe korzystanie.

PocketBook InkPad Color działa pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Obsługiwane są najpopularniejsze formaty e-booków, co widać na powyższej specyfikacji technicznej. Obsługiwane są też formaty graficzne oraz dźwiękowe. Osoby, które wolą słuchać audiobooków nie zawiodą się i uruchomią swoją kolejną pozycję łącząc się z czytnikiem poprzez dołączony adapter lub wykorzystując technologię Bluetooth.

PocketBook InkPad Color – możliwości

Zacznijmy od menu czytnika. Oprogramowanie InkPad Color zostało tak zaprojektowane, aby korzystająca z niego osoba miała wszystko w zasięgu ręki. W górnej części wyświetlacza znajduje się pasek notyfikacji, który wyświetla informacje o logowaniu, aktualizacji oprogramowania czy też danych zawartych w chmurze.

Ponadto w pasku znajduje się także grafika baterii, która informuje o poziomie naładowania urządzenia, data i godzina. Po rozwinięciu paska notyfikacji mamy dostęp do najważniejszych ustawień, np. do Wi-Fi, Bluetooth czy też Menadżera zadań. W prawym rogu znajduje się ikona zębatki prowadząca do pozostałych pozycji menu. Znajdziemy tam m.in.

 • Podręcznik użytkownika,
 • Informacje o urządzeniu
 • Możliwość ustawienia języka daty i czasu

Poruszanie po menu jest bardzo proste i nie powinno stanowić problemu nawet początkującym użytkownikom.

Główne menu InkPad składa się z pięciu elementów:

 • Książki
 • Audiobooki
 • Legimi
 • Empik Go
 • Aplikacje

W menu książki znajdziemy dostęp do wszystkich dostępnych pozycji na urządzeniu. Dostępne pozycje możemy sortować według dostępnych kryteriów. Podobnie jak pozycja książki zawiera wszystkie dostępne ebooki tak pozycja Audiobooki zawiera wszystkie książki w wersji audio.

Czytnik PocketBook InkPad Color pozwala również na bezpośrednie zalogowanie się do serwisu Legimi. Po zalogowaniu użytkownik ma dostęp do 60 tysięcy ebooków i audiobooków. Zaraz obok znajduje się pozycja Empik Go, która pozwala na to samo, co wspomniane Legimi.

Dodamy, że PocketBook InkPad Color posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową. Należy jednak pamiętać, że InkPad Color to przede wszystkim czytnik książek w wersji elektronicznej, a nie tablet. Przeglądanie zawartości sieci nie jest tak komfortowe jak na komputerze czy też tablecie. Jednak w razie potrzeby możemy z niego skorzystać i poszukać interesujących informacji z pewną dozą cierpliwości.

W momentach, kiedy nie możemy sobie pozwolić na lekturę możemy uruchomić odtwarzacz audio, który znajduje się menu aplikacje. PocketBook InkPad Color oferuje bardzo prosty odtwarzacz spełniający swoją funkcję.

W skrajnych przypadkach możemy także skorzystać z dostępnych gier. Na chwilę obecna dostępne są:

 • Kolorowanka,
 • Pasjans,
 • Scribble,
 • Sudoku,

Powyższe pozycje każdy z nas zna więc nie będziemy się w tym temacie zagłębiać.

PocketBook InkPad Color – czy warto kupić?

W momencie pisania tekstu PocketBook InkPad Color to wydatek rzędu 1400 złotych. Odpowiadając na pytanie zadane w nagłówku możemy z całą pewnością odpowiedzieć, że warto. Wpływ na to ma kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest kolor dostępny w tej wersji czytnika. Wydaje się to być niezauważalnym szczegółem jednak podczas czytania ilustrowanych książek całość nabiera większego sensu, a czytający może dostrzec więcej szczegółów. Kolejna rzeczą jest dużej wielkości wyświetlacz, który jest zbliżony wielkością do tradycyjnej, papierowej książki. Trzecim argumentem za jest możliwość logowania do serwisów Legimi i Empik Go.

PocketBook InkPad Color – podsumowanie

Osoby pochłaniające książki w dużych ilościach powinny zastanowić się na zakupem InkPad Color. Zaoszczędzą tym samym miejsce na półce oraz kłopot jaki pojawia się w momencie, kiedy biblioteka zaczyna się zapełniać. Dodatkowe atuty takie jak kolorowy wyświetlacz, odtwarzacz audio i przeglądarka internetowa są niczym innym jak kolejnymi argumentami na tak.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież