PocketBook InkPad 3 – krótka recenzja

Kilka tygodni temu na nasze redakcyjne biurko trafił długo wyczekiwany czytnik PocketBook InkPad 3. To niepozorne prawie 8-calowe urządzenie to nie lada gratka dla miłośników literatury, którzy nie mają już miejsca na przechowywanie książek w formie papierowej, a nie zamierzają odmawiać sobie przyjemności z czytania, obcowania z nowymi bohaterami, poznawania ich losów.

Czytnik PocketBook Inkpad 3 – wygląd i funkcje

Przyciski fizyczne o odmienionym wyglądzie, zaokrąglone brzegi, a także wysoka jakość tworzywa sztucznego, z którego jest wykonany mają niepodważalny wpływ na komfort użytkowania czytnika. Jego ekran o rozdzielczości 1872x1404 pikseli (300 dpi) z wyświetlaczem E Ink Carta przypomina kartkę papieru. Urządzenie jest na tyle lekkie, że można je zabrać wszędzie ze sobą. Funkcja podświetlenia ekranu (SMARTlight) pozwoli nam kontynuować lekturę, nawet w nocy przy zgaszonym świetle. Podświetlenie możemy sami regulować.

Czytnik obsługuje aż 17 formatów, w tym również mp3. Funkcja „Czytaj na głos” umożliwia zmianę ebooka na audiobook. Oczywiście Pocketbook posiada wejście słuchawkowe oraz menu w języku polskim. W zestawie znajdziemy również kabel USB i przejściówkę na słuchawki. Bateria PocketBooka szybko się nie zużyje, ponieważ urządzenie pobiera głównie energię podczas włączania i uruchamiania ebooka.  Istotną wadą słuchania książki jest fakt, iż ebook musi być w formacie epub i tylko w takim. Ponadto lektor czyta, jak Ivo w filmach z napisami, jeśli rozumiecie, co mam na myśli. Czytnik niestety czasami się zacina. W swojej pamięci jest w stanie pomieścić około 2000 książek. Jego wbudowana pamięć to aż 8 GB. Istnieje również możliwość skorzystania z dodatkowej karty pamięci. Ebooki możemy zgrywać bezpośrednio z komputera, bądź z własnej poczty, ponieważ czytnik wyposażony jest także w przeglądarkę internetową, czy wifi. Znajdziemy w nim również notes, gry, kalendarz, czy zegar.

Jestem przekonana, że najnowszy czytnik szwajcarskiej firmy Pocketbook Inkpad 3 ma już grono swoich fanów i że nawet jego cena oscylująca w granicach 1100 zł nie odstraszy największych moli książkowych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież