Obudowa zewnętrzna na dysk Zalman ZM-VE350 - recenzja

Do naszej redakcji trafiła obudowa zewnętrzna na dyski 2,5-cala. Obudowa, czy też kieszeń została dostarczona przez firmę Zalman. Producent oznaczył ją symbolem ZM-VE350. Urządzenie charakteryzuje się mocną obudową wykonaną z czegoś innego niż plastik. Ponadto obudowa zewnętrzna Zalman ZM-VE350 gwarantuje maksymalny transfer na wysokim poziomie. Zachęcamy do dalszej lektury.

Obudowa zewnętrzna Zalman ZM-VE350 - wygląd

Zalman ZM-VE350 została wykonana w przeważającej części ze szczotkowanego aluminium z elementami czarnego plastiku. Na przedniej części znajdziemy logo producenta, natomiast w górnej części wyświetlacz, który informuje nas o pracy obudowy. Na górnym brzegu producent zamontował złącze USB 3.0, diodę oraz przycisk backup. Lewy brzeg ZM-VE350 posiada czarny brzeg tak samo jak na prawym brzegu.

Całość jest wykonana bardzo dobrze. Nie widać niedociągnięć i niskiej jakości urządzenia. Dla poprawy wyglądu, jak i bezpieczeństwa przenoszonych danych producent dokłada specjalne etui wykonane ze sztucznego tworzywa.

Obudowa zewnętrzna Zalman ZM-VE350 - codzienne użytkowanie

Jedną z większych zalet obudowy jest jej wykonanie, czyli bardzo nowoczesny wygląd, jak i wytrzymałość. Ciekawym rozwiązaniem jest wyświetlacz, który pokazuje, co aktualnie jest kopiowane na dysk, podobnie jak i dioda, która mruga podczas pracy. Wyświetlacz podaje również, jaki rodzaj USB jest aktualnie stosowany oraz wyświetla kłódkę otwartą lub zamknięta w zależności, czy dane są zabezpieczone czy nie.  Kolejnym pozytywnym akcentem jest etui, kabelek oraz cały zestaw montażowy wraz ze śrubokrętem.

Jeśli chodzi o transfer danych to Zalman ZM-VE350 przy współpracy ze średniej jakości dyskiem prezentuje się całkiem przyzwoicie. Należy jednak pamiętać, że informacja o 5 Gbps transferze z informacji, jakie podaje producent na opakowaniu jest możliwe do osiągnięcia w przypadku dysków półprzewodnikowych. Zwykłe dyski talerzowe niestety nie są w stanie osiągnąć tak wysokiego transferu.

Obudowa zewnętrzna Zalman ZM-VE350 - podsumowanie

Obudowa ZM-VE350 wyróżnia się wyświetlaczem i solidną konstrukcją. Dodatkowe etui i cały komplet z pewnością sprawdzi się w codziennej pracy przy przenoszeniu danych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież