Recenzja Trust Pyramid 7 Port USB 2.0 Hub

Trust Pyramid to bardzo przydatne urządzenie, które sprawdzi się u osób używających dosyć często większej ilości portów USB. Niewielkie urządzenie z denerwującą niebieską diodą między portami z dodatkowym zasilaniem na wypadek większego poboru energii elektrycznej to tylko kilka zalet jakie posiada wspomniane urządzenie marki Trust.

Trust Pyramid 7 – tradycyjnie o wyglądzie

Urządzenie wyglądem przypomina tak jak można wywnioskować z nazwy kształt piramidy. Całość została wykonana z czarno-siwego plastiku, który nie budzi zastrzeżeń, co do jakości. Hub stawiany jest w poziomie przez co siwe elementy znajdują się z lewej i prawej strony. Na przednim panelu Hub znajduje się dioda informująca o działaniu rządzenia. Po podłączeniu świeci na niebiesko, co trochę denerwuje i zwraca naszą uwagę. Złącze do zasilania znajduje się z lewej strony urządzenia. Ponadto na podstawie Trust Pyramid znajdują się dwa miejsca na przyklejenie dołączonych do zestawu dwóch zaczepów, które zapobiegają przemieszczaniu się urządzenia po biurku. 

Trust Pyramid 7 w działaniu

Urządzenie po podłączeniu do portu USB po krótkiej instalacji w systemie Windows zaczyna działać bez żadnych zarzutów. Nieco inaczej sprawa wygląda z komputerami Apple. Na naszym redakcyjnym Macu Hub nie działa. Konsultowaliśmy się w tej sprawie z producentem, który kontaktując się z nami korzystał chyba z Google Translate, co czasami bywało śmieszne z wiadomych powodów. Próbowaliśmy go podłączyć z zasilaniem oraz bez i nic się nie zmieniło. Hub nie ruszył. Na stronie producenta można przeczytać, że z komputerami z logiem nadgryzionego jabłka Hub działa. Nie wiemy czym to jest spowodowane, może jakimiś problemami z systemem. 

W trakcie korzystania z Trust Pyramid 7 pojawiły się pewne minusy. Na wstępie wspominaliśmy o nóżkach, które można przykleić do blatu biurka. Naszym zdaniem producent powinien zastosować gumowe nóżki gdyż czasami pojawia się potrzeba przesunięcia urządzenia, a co się z tym wiąże odklejanie całości od blatu, co nie jest zbyt fajne i praktyczne. Kolejnym minusem jest denerwująca dioda, która świeci bardzo intensywnym niebieskim kolorem. Denerwująca o tyle, że zwraca naszą uwagę i mimo naszej woli i tak co jakiś czas spoglądamy w kierunku Huba. 

Podsumowanie

Podsumowując tą krótką recenzję Trust Pyramid 7 śmiało można powiedzieć, że urządzenie jest warte swojej ceny. Kilka niedociągnięć, które pojawiły się w trakcie użytkowania nie rzutują zbyt negatywnie i nie przekreślają urządzenia. Jedynym problemem jest brak obsługi urządzenia na komputerze Apple. W sieci Trust Pyramid 7 wyceniany jest na kwotę od 54 do 60 złotych.

W urządzeniu dostępne jest siedem portów USB. Pięć z nich służy do podłączania peryferiów natomiast dwa z nich do urządzeń, które potrzebują dodatkowego zasilania. Wtedy należy pamiętać o podłączeniu zasilacza, który znajduje się w zestawie. Kopiowanie jak i nagrywanie plików trwa tyle samo, co przy pojedynczym podłączeniu. Pod uwagę należy brać to iż przy używaniu kilku pendrivów naraz transfery zwalniają, co nie powinno dziwić. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież