Monitor iiyama G-MASTER GB3466WQSU-B1 Red Eagle – recenzja

Pod koniec ubiegłego roku trafił do naszej redakcji monitor japońskiego producenta – iiyama. Na biurku zagościł model oznaczony symbolem G-MASTER GB3466WQSU-B1 zaliczany do serii Red Eagle. Urządzenie może się pochwalić nie tylko świetnymi kolorami, ale również zakrzywionym panelem oraz szybkim czasem reakcji. Zapraszamy do lektury.

Monitor iiyama G-MASTER GB3466WQSU-B1 Red Eagle – wygląd

Monitor trafił do nas w opakowaniu, które od razu zachęca do wyciągnięcia zawartości i uruchomienia. Obudowa monitora została wykonana z czarnego matowego plastiku. Stopka GB3466WQSU-B1 została wykonana z metalu, który jest pomalowany w kolorze obudowy. Na dolnej krawędzi monitora znajdziemy logo producenta oraz przycisk, który pozwala na poruszanie się po menu. W tym miejscu dodamy, że cała matryca jest zakrzywiona (1500R).

Monitor iiyama G-MASTER GB3466WQSU-B1 Red Eagle – zastosowane rozwiązania

Na stronie producenta możemy przeczytać w jakie funkcje został wyposażony monitor. Wśród nich znajdziemy:

  • Technologię FreeSync
  • Zakrzywiony ekran (1500R)
  • Rozdzielczość ultra wide UWQHD (3440x1440)
  • Czas reakcji na poziomie 1 ms
  • Odświeżanie 144 Hz
  • Dwa porty DisplayPort
  • Dwa porty HDMI
  • Hub USB
  • Wbudowane głośniki o mocy 2 W

Monitor iiyama G-MASTER GB3466WQSU-B1 Red Eagle – codzienne korzystanie

Z monitora korzystaliśmy około trzech miesięcy i w tym czasie pojawiło się kilka wad jak i zalet. Niewątpliwe największą zaletą GB3466WQSU-B1 jest powierzchnia robocza uzyskiwana dzięki rozdzielczości 3440x1440 pikseli. W formacie 21:9. Praca z różnego rodzaju edytorami typu Excel czy też Word to czysta przyjemność. Wielkość czcionek i innych elementów interfejsu systemowego są odpowiedniej wielkości.

iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 Red Eagle sprawdza się również w przypadku gier. Kolory są bardzo żywe, a podświetlenie matrycy stoi na wysokim poziomie. Nie widać żadnych prześwietleń, a czerń jest po prostu jednolita. W tym miejscu należy zaznaczyć, że maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 144 Hz tak jak już wcześniej zostało wspomniane. Gracze z pewnością to docenią, ale i w trakcie pracy wzrok się mniej zmęczy.

Zakres regulacji monitora jest nieco ograniczony. Użytkownik może regulować położenie w pionie i podnieść go do góry lub obniżyć. Matrycę można także pochylić do przodu i do tyłu. W naszej ocenie zabrakło w tym modelu możliwości obracania w zakresie lewo prawo bez konieczności poruszania stopki.

Na plus oceniamy także wbudowane głośniki, które przy pracy biurowej potrafią umilić czas. Do zalet zaliczamy także menu GB3466WQSU-B1 Red Eagle. Całość jest w języku polskim. W menu poruszamy się za pomocą jednego przycisku, który funkcjonuje także jako joystick. Obsługa jest intuicyjna i nie sprawia kłopotów nawet przy pierwszy kontakcie.

iiyama G-MASTER GB3466WQSU-B1 Red Eagle zarówno w pionie jak i poziomie świeci tak samo. Kąty widzenia wynoszą 178 stopni. Monitor jest przystosowany do zawieszenia na uchwycie dzięki standardowi VESA 100x100.

Monitor iiyama G-MASTER GB3466WQSU-B1 Red Eagle – czy warto kupić?

W momencie pisania tekstu monitor jest wyceniany na około 2200 złotych. Parametry, którymi dysponuje GB3466WQSU-B1 przemawiają za odpowiedzią twierdzącą. W naszej ocenie ten model monitora od iiyamy jest uniwersalny i sprawdzi się zarówno w celach rozrywkowych, jak i w pracy.

Podsumowanie

Monitor iiyama G-MASTER GB3466WQSU-B1 Red Eagle to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą połączyć przyjemne z pożytecznym, a nie chcą wydać majątku. Świetne kolory, jednolite podświetlenie w każdym miejscu panelu, a ponadto częstotliwość odświeżania 144 Hz to argumenty warte 2200 złotych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież