Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced jest alternatywną aplikacją do nagrywania danych na nośniki optyczne. Ponadto Ashampoo Burning Studio Advenced 2010 umożliwia tworzenie obrazów płyty, a także tworzenie nadruków na płyty. Aplikacja obsługuje również technologię Blu-ray. W artykule zostaną opisane najważniejsze cechy programu. Skupimy się na funkcjach, które według nas będą używane najczęściej.
Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced - wygląd aplikacji
Menu zostało umieszczone w lewej części okna głównego tak jak to widać na powyższym zrzucie ekranu. Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced prezentuje się dosyć ciekawie i co najważniejsze jest bardzo czytelną aplikacją. Wszystkie elementy menu zostały opisane w języku polskim.
W kwestii wyglądu warto jeszcze dodać, że aplikacja charakteryzuje się przyjemnym interfejsem przeglądania plików, które znajdują się na dysku.
Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced - funkcje programu
Tak jak już wspomnieliśmy na samym początku aplikacja jest głównym konkurentem dla Nero Burning ROM dlatego też musi posiadać pokaźną liczbę funkcji aby móc konkurować. Przewagą Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced jest darmowy dostęp do aplikacji po rejestracji na stronie producenta. W tym miejscu należy zaznaczyć, że użytkownik ma dostęp do wersji 9 programu.
Aplikacja jest produktem niemieckiej firmy Ashampoo. W wersji 10 producent umożliwił tworzenie filmów w rozdzielczości HD. Ponadto w aplikacji możliwe jest także zbudowanie menu dysku, kreowanie pokazu slajdów, a nawet tworzenie kopii zapasowej.
W darmowej wersji aplikacja posiada również pokaźne zasoby funkcji. Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced posiada takie możliwości jak:
- Nagrywanie plików i katalogów
- Tworzenie i przywracanie kopii zapasowych danych dysku
- Nagrywanie lub zgrywanie muzyki
- Nagrywanie filmów w popularnych formatach
- Funkcję kopiowania dysków CD/DVD/Blu-ray
- Tworzenie i nagrywanie obrazów
- Użycie funkcji zaawansowanych takich jak tworzenie zmodyfikowanych kopii istniejących dysków
- Kasowanie płyt CD-RW, DVD-RW
- Tworzenie okładek oraz etykiet wraz z broszurami
Aplikacja Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced została wyposażona w szereg funkcji, co można wyczytać z powyższej listy. Mało tego wszystkie te funkcje są dostępne bezpłatnie, co również ma duży wpływ podczas wyboru.
Skupimy się teraz na funkcjach, które naszym zdaniem będą używane najczęściej. Każdy z nas mając już na stanie swojego komputera Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced skorzysta z funkcji nagrywania danych oraz zapisu lub tworzenia obrazów przykładowo systemów operacyjnych.
Nagrywanie danych podzielone zostało na dwie czynności. Jedną z nich jest nagrywanie płyty, a drugie aktualizacja płyty pod warunkiem, że wcześniejsze nagranie nie zostało zakończone zamknięciem sesji. Jeśli tak się stało niestety nie skorzystamy z funkcji aktualizacji.
Kolejnym elementem z jakiego przynajmniej my korzystamy najczęściej to nagrywanie obrazów na płyty. W naszym przypadku są to najczęściej systemy operacyjny z pod logia pingwina, ale nagrywamy również inne aplikacje. Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced w menu Utwórz/Nagraj obraz płyty zostało podzielone na trzy elementy. Pierwszym z nich jest nagranie obrazu na płytach, drugim utworzenie obrazu płyt i ostatnim elementem jest utworzenie obrazu płyty z wcześniej utworzonego projektu.
Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość tworzenia etykiet, okładek i broszur. Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced oferuje w tym przypadku tworzenie etykiet na pudełka DVD, broszurek na DVD, etykiet na pudełka przeznaczone dla płyt Blu-ray oraz nadruki bezpośrednio na płyty. Ostatnią czynność można wykonać jedynie jeśli posiadamy nagrywarkę obsługującą technologię LightScribe.
Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced działa bardzo wydajnie, a czas oczekiwania na uruchomienie nie jest taki długi jak to miało miejsce we wcześniejszych wersjach konkurencyjnej aplikacji Nero Burning ROM. Program testowany był na komputerze o parametrach:
- Procesor Intel Core 2 Duo 2 T6500 2,1 GHz
- Pamięć RAM 4 GB DDR2
- System operacyjny Windows 7 Home Premium wersja 32 bity
- Karta graficzna Nvidia GeFroce G105M 512 MB
Podsumowanie
Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced jest dobrym rozwiązaniem dla domu. Aplikacja sprawdzi się również w zastosowaniu komercyjnym, ale w tym przypadku trzeba zaopatrzyć się w płatną wersję. Mnogość funkcji, które umieścił producent pozwala na rezygnację z innych programów oferujących to co z pewnością znajdziemy w Ashampoo Burning Studio 2010 Advenced
Poniżej przedstawiamy materiał wideo pokazujący ogólne działanie aplikacji.