Obudowa komputerowa Corsair Crystal 680X RGB – nowość w ofercie

W ofercie firmy Corsair pojawiła się nowa obudowa komputerowa oznaczona symbolem Crystal 680X RGB. Rozwiązanie jest skierowane do osób, które w pierwszej kolejności patrzą na jakość wykonania oraz funkcjonalność natomiast dopiero na drugim planie znajduje się cena. Do wnętrza Crystal 680X RGB zmieścimy sporo podzespołów, a fani podświetlenia RGB z pewnością zauważą trzy podświetlane wentylatory na przednim panelu.

 

Format obudowy to Midi Tower, co oznacza, że do wnętrza zmieścimy płyty główne o rozmiarze Mini-ITX, MicroATX, ATX oraz E-ATX. Crystal 680X RGB to połączenie plastiku i stali oraz paneli ze szkła hartowanego. Szkło znajduje się na boku, górze oraz na przednim panelu obudowy. Konstrukcja została wyposażona w dwie oddzielne komory. W jednej z nich zamontujemy płytę główną i pozostałe podzespoły. Maksymalnie można zamontować osiem kart rozszerzeń. Ponadto producent przeznaczył dwa sloty na montaż kart graficznych w pionie. Maksymalna długość karty graficznej może wynosić 330 mm.

W tej samej komorze można zamontować dodatkowe wentylatory. Fabrycznie Crystal 680X RGB dysponuje czterema wentylatorami. Maksymalna ilość, którą jesteśmy wstanie zmieścić to osiem sztuk.

  • przód: 3x 120 mm lub 2x 140 mm (preinstalowane 3x 120 mm LL120 RGB),
  • góra: 2x 120mm/140 mm,
  • dół: 2x 120 mm/140 mm,
  • tył: 1x 120 mm/140 mm (preinstalowany 1x 120 mm SP120)

Zamontowane wentylatory są podpięte do kontrolera RGB, który pozwala na kontrolowanie podświetlenia oraz prędkości obrotowej wentylatorów. Obudowa Corsair Crystal 680X RGB umożliwia również montaż systemów chłodzenia cieczą.

Tyle zmieścimy w pierwszej komorze. Druga komora została przeznaczona na okablowanie oraz na montaż zasilacza o maksymalnej długości 225 mm. Ponadto druga komora jest wstanie zmieścić nośniki danych w trzech zatokach o rozmiarze 3,5-cala oraz czterech o rozmiarze 2,5-cala.

Na górze obudowy znajdują się złącza USB 3.1 typ A i Gen2 typ C. Gniazda audio oraz przycisk power i reset. Obudowa komputerowa Corsair Crystal 680X RGB została wyceniona na 249,90 euro. Obudowa ma zadebiutować w Polsce wraz z końcem maja bieżącego roku.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież