Ile zarobił Wiedźmin: Dziki Gon i Cyberpunk 2077?

CD Projekt RED wraz ze swoimi topowymi grami, czyli Wiedźmin: Dziki Gon i Cyberpunk 2077 zrobił krocie. Dodamy także, że studio ma opóźnienie z wydaniem next-genowego Wiedźmina 3: Dziki Gon. Numerem jeden, jeśli chodzi o finanse za 2021 rok jest cała seria Wiedźmin. Do tego dołożyła się bardzo dobra sprzedaż Cyberpunka 2077.

Nie będziemy owijać w bawełnę. Studio za 2021 rok osiągnęło przychód w wysokości 888 milionów złotych, co przełożyło się na zysk w wysokości 209 milionów złotych. Jak się okazuje firma zarobiła więcej niż oczekiwała.

CD Projekt RED przechodzi również wewnętrzną przemianę. Dzięki niej komunikacja wewnątrz firmy ma być dużo lepsza, a to z kolei ma wpłynąć na jakość produkowanych gier. Dodamy, że CD Projekt RED pracuje aktualnie nad kolejną wersją Wiedźmina. Nowy wiedźmin ma być oparty na nowym silniku graficznym w postaci Unreal Engine 5, a nie tak jak do tej pory na Red Engine.

Cyberpunk 2077 sprzedał się do tej pory w 18 milionach egzemplarzy. Wiedźmin sprzedał się w 40 milionach kopii od premiery. Na koniec dodamy, że cała seria Wiedźmina sprzedała się w ilości 65 milionach kopii.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież