Elon Musk kupi Twittera za 43 miliardy dolarów?

Elon Musk w ostatnim czasie stał się posiadaczem 9,2% udziałów Twittera. W ten sposób stał się największym udziałowcem w spółce. W celu zapobieżenia kupna większej ilości udziałów spółki zarząd giganta zaproponował mu miejsce w swoich strukturach. Elon Musk odmówił, co może sugerować, że chce on wprowadzić zmiany na całej platformie.

Dodamy, że przedsiębiorca jest bardzo znany na Twitterze z wyrażania swoich kontrowersyjnych poglądów. Mechanizmy działające na platformie nie podobają się Muskowi i dlatego zaproponował przejęcie całego biznesu za bagatela 43 miliardy dolarów. Zarząd spółki przeanalizuje ofertę.

Elon Musk na TED 2022 odpowiedział na wiele zadanych pytań. Chce wprowadzić większą wolność słowa w ramach prawa obowiązującego w poszczególnych krajach. Dodatkowo Musk chce umożliwić edytowanie twittów. Na chwilę obecna po opublikowaniu wiadomości użytkownik co najwyżej może usunąć wiadomość i dodać kolejną już poprawioną. Mechanizm wydaje się nielogiczny, ale tak już jest. Kolejną sprawą jest kod źródłowy platformy. W tej chwili jest to zamknięta część serwisu. Multimiliarder chce go opublikować w serwisie GitHub w celu zachowania przejrzystości.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież