Samsung Electronics rozszerza swoje portfolio o dwa nowe smartfony z serii Galaxy A: Galaxy A55 5G i Galaxy A35 5G. Te nowoczesne urządzenia, prezentujące zaawansowane funkcje zabezpieczeń Knox Vault i możliwości fotograficzne, wprowadzają innowacje z flagowych modeli Galaxy do szerszego grona odbiorców. TM Roh, Prezes i Dyrektor działu Mobile eXperience Business w spółce Samsung Electronics, podkreśla dążenie firmy do demokratyzacji doświadczeń mobilnych przez udostępnienie technologii serii Galaxy A jeszcze większej liczbie użytkowników.

Galaxy A55 5G i Galaxy A35 5G oferują nie tylko zaawansowane możliwości fotograficzne, które pozwalają na robienie wyrazistych zdjęć nawet w słabym oświetleniu, ale także wyjątkowe wrażenia wizualne dzięki wysokiej jakości wyświetlaczom Super AMOLED. Ulepszenia w nightografii, wspomagane przez sztuczną inteligencję, podnoszą jakość nocnych zdjęć do nowego poziomu, oferując zaawansowane przetwarzanie sygnału obrazu. Zarówno Galaxy A55 5G, jak i Galaxy A35 5G wyposażono w optyczną i cyfrową stabilizację obrazu, co zapewnia ostrość zdjęć i filmów nawet podczas ruchu.

smartfon Samsung Galaxy A55 5G 500px min

Co więcej, te smartfony wprowadzają jedną z najbardziej innowacyjnych platform zabezpieczeń - Samsung Knox Vault. To sprzętowe i odporne na manipulacje rozwiązanie zabezpieczeń zapewnia kompleksową ochronę przed atakami na sprzęt i oprogramowanie, tworząc bezpieczne środowisko pracy aplikacji, które jest fizycznie odizolowane od głównego procesora i pamięci systemu. Taka ochrona jest kluczowa dla zachowania prywatności i bezpieczeństwa danych użytkowników.

Oprócz funkcji zabezpieczeń, Samsung kontynuuje tradycję oferowania urządzeniom długiego okresu wsparcia, zapewniając użytkownikom modeli Galaxy A55 5G i Galaxy A35 5G do czterech generacji aktualizacji systemu operacyjnego Android i interfejsu One UI oraz pięcioletnie aktualizacje zabezpieczeń. Taki cykl wsparcia jest znaczący dla optymalizacji żywotności urządzeń, wyposażając je w najnowsze funkcje Galaxy i system Android.

Nowe modele są w pełni zintegrowane z ekosystemem Galaxy, co pozwala na płynne połączenie i korzystanie z różnorodnych urządzeń Galaxy, od akcesoriów po wearable. Funkcja automatycznego przełączania zapewnia dodatkową wygodę, umożliwiając użytkownikom łatwe przełączanie się między różnymi urządzeniami podczas odbierania połączeń.

Podsumowując, Galaxy A55 5G i Galaxy A35 5G to więcej niż tylko smartfony. Są one przejawem filozofii Samsunga, mającej na celu udostępnienie zaawansowanych technologii i bezpieczeństwa jak najszerszemu gronu odbiorców. Z rozbudowanymi funkcjami fotograficznymi, imponującymi wrażeniami wizualnymi i niezrównanymi zabezpieczeniami, te nowe urządzenia z serii Galaxy A są zaprojektowane, aby demokratyzować doświadczenia mobilne dla wszystkich.

smartfon Samsung Galaxy A35 5G 500px min

Specyfikacje techniczne obu modeli przedstawiam w tabeli poniżej, aby zapewnić klarowny i przystępny sposób na porównanie tych dwóch nowych dodatków do serii Galaxy A.

Specyfikacja

Galaxy A55 5G

Galaxy A35 5G

Wyświetlacz

6,6 cala FHD+ Super AMOLED, Częstotliwość odświeżania do 120 Hz, Vision Booster

6,6 cala FHD+ Super AMOLED, Częstotliwość odświeżania do 120 Hz, Vision Booster

Wymiary i waga

161,1 x 77,4 x 8,2 mm, 213 g

161,7 x 78,0 x 8,2 mm, 209 g

Aparat

Ultraszerokokątny: 12 MP, Główny: 50 MP (OIS), Makro: 5 MP, Przedni: 32 MP

Ultraszerokokątny: 8 MP, Główny: 50 MP (OIS), Makro: 5 MP, Przedni: 13 MP

Pamięć

Operacyjna: 8 GB, Plikowa: 128 GB / 256 GB

Operacyjna: 6 GB / 8 GB, Plikowa: 128 GB / 256 GB

Akumulator

5 000 mAh (typowo)

5 000 mAh (typowo)

System operacyjny

Android 14, One UI 6.1

Android 14, One UI 6.1

Bezpieczeństwo

Samsung Knox

Samsung Knox

W przeliczeniu na złotówki, przy założonym kursie 1 EUR = 4,60 PLN, cena Galaxy A55 5G w Unii Europejskiej wynosi około 2203,40 PLN za wersję 128GB, a Galaxy A35 5G jest wyceniony na około 1743,40 PLN za wersję 128GB.