Na tegorocznych targach CES 2024 zaprezentowano nowy headset Goovis G3X, który teraz dostępny jest do "sprzedaży" poprzez zbiórkę na platformie Kickstarter. Urządzenie to, choć na pierwszy rzut oka przypomina miniaturowe gogle VR, w rzeczywistości służy jedynie do wyświetlania obrazu z zewnętrznych źródeł. Dzięki panelom Micro OLED od Sony, Goovis G3X oferuje wysokiej jakości obraz, a dodatkowe opcje konfiguracyjne pozwalają dostosować urządzenie nawet dla osób z wadą wzroku.

Waga headsetu wynosi jedynie 200 g (bez akcesoriów), co sprawia, że jest on wygodny w użytkowaniu nawet przez długie godziny. Konstrukcja umożliwia podniesienie głównego elementu o 90 stopni, co ułatwia powrót do rzeczywistości bez konieczności zdejmowania całego urządzenia. Ekrany Micro OLED zapewniają rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli na każdym oku, co według twórców daje efekt patrzenia na 800-calowy ekran z odległości 20 metrów. Mimo że pole widzenia ogranicza się do 52 stopni, jakość i pokrycie kolorów są na wysokim poziomie.

Goovis G3X 500px min

Headset Goovis G3X jest kompatybilny z szeroką gamą urządzeń, w tym smartfonami, tabletami, laptopami, konsolami (Xbox Series, PlayStation 4 i 5, Nintendo Switch, Steam Deck) oraz odtwarzaczami Blu-ray. Urządzenie oferuje również Bluetooth 5.3, porty HDMI 2.1, audio-jack 3,5 mm i USB typu C, co zapewnia wszechstronne możliwości połączeń. Dzięki regulacji dioptrii od -8 do +2D oraz możliwości dostosowania rozstawu soczewek (IPD), headset jest przyjazny dla osób z różnymi potrzebami wzrokowymi.

4 Media Player z wbudowanym akumulatorem 8000 mAh, oferujący 6 godzin pracy i dostęp do popularnych serwisów streamingowych takich jak YouTube, Netflix czy Amazon Prime. Cena Goovis G3X wynosi 539 dolarów, a wysyłka zaplanowana jest na maj 2024 roku, co stanowi obiecującą propozycję dla miłośników multimediów i gier szukających innowacyjnych rozwiązań w wygodnej formie.

Innowacyjność Goovis G3X polega nie tylko na jakości obrazu i komforcie użytkowania, ale także na uniwersalności zastosowania. Możliwość podłączenia praktycznie każdego urządzenia oraz opcje dostosowania do indywidualnych potrzeb wzrokowych użytkownika sprawiają, że headset ten wyróżnia się na tle konkurencji. Dodatkowo, lekkość i możliwość szybkiego przejścia między wirtualnym a rzeczywistym światem bez konieczności zdejmowania urządzenia podkreślają jego ergonomiczny charakter.

Goovis G3X 2 500px min

Warto również zauważyć, że Goovis G3X nie jest kolejnym headsetem VR, lecz specjalistycznym narzędziem do wyświetlania multimediów i grania, co może przyciągnąć uwagę osób, które niekoniecznie szukają pełnoprawnego doświadczenia wirtualnej rzeczywistości, ale chcą cieszyć się wysokiej jakości obrazem w przenośnym formacie. Wsparcie dla różnorodnych źródeł sygnału dodatkowo podkreśla wszechstronność tego urządzenia.

Podsumowując, Goovis G3X wprowadza nową jakość doświadczeń multimedialnych, łącząc wysoką rozdzielczość obrazu z komfortem użytkowania i szeroką kompatybilnością. Jego debiut na Kickstarterze już teraz budzi zainteresowanie wśród entuzjastów technologii, co może świadczyć o początku nowego trendu w sposobie konsumpcji multimediów i grania.