Amerykański producent JDS Labs, znany z oferowania świetnie brzmiących urządzeń w atrakcyjnych cenach, wprowadza na rynek dwa nowe produkty: ATOM DAC 2 oraz ATOM AMP 2. Te zaawansowane urządzenia, będące rozwinięciem serii ATOM AMP+, oferują znaczące ulepszenia, które przekładają się na lepsze brzmienie i większą elastyczność w użytkowaniu. Wzmacniacz słuchawkowy ATOM AMP 2 wyposażono w zbalansowane wyjście 4.4mm, a ATOM DAC 2 w szereg udoskonaleń, które z pewnością ucieszą entuzjastów sprzętu biurkowego szukających doskonałego zestawu w konkurencyjnej cenie.

ATOM DAC 2 to przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) o kompaktowych rozmiarach, obsługujący gęste formaty audio i posiadający w pełni metalową obudowę. W najnowszym modelu wprowadzono ulepszenia w torze analogowym, w tym precyzyjnie zaaplikowane wzmacniacze operacyjne OPA1692. Zastosowanie sześciu takich układów na kanał poprawia brzmienie i zmniejsza zużycie energii, co ogranicza nagrzewanie się urządzenia. Dodatkowo precyzyjny oscylator zegara MEMS minimalizuje jitter, co w połączeniu z układem ESS9018K2 zapewnia transparentność muzycznego przekazu.

JDS Labs DAC 2 ATOM AMP 2 500px min

ATOM DAC 2 obsługuje formaty do PCM 32bity/384 kHz i DSD128, posiada port wejściowy USB-C, oraz funkcję Auto Standby, która przełącza urządzenie w tryb czuwania po 5 minutach bez sygnału z portu USB. W pełni metalowa obudowa chroni elektronikę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1159 zł.

JDS Labs DAC 2 ATOM AMP 2 2 500px min

ATOM AMP 2 to wzmacniacz słuchawkowy, który oferuje wyjście zbalansowane 4.4 mm i szereg modernizacji, w tym zastosowanie nowego układu wzmacniacza OPA1656 oraz osiem dedykowanych układów buforujących, które zapewniają 2.6W mocy na kanał. Urządzenie zachowuje doskonałe parametry mierzalne i oferuje neutralne oraz transparentne brzmienie.

ATOM AMP 2 posiada dwa tryby wzmocnienia, co umożliwia korzystanie zarówno z wysokoskutecznych słuchawek typu IEM, jak i większych, nausznych słuchawek. Oferuje również wyjście liniowe z regulowanym poziomem, a pełna metalowa obudowa zapewnia ochronę przed zakłóceniami zewnętrznymi. Sugerowana cena detaliczna wynosi 998 zł.

JDS Labs DAC 2 ATOM AMP 2 3 500px min

Nowe urządzenia JDS Labs są już dostępne w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store i stanowią doskonałą propozycję dla wszystkich miłośników dobrego brzmienia poszukujących wysokiej jakości sprzętu w przystępnej cenie.