Philips Xenium V787 – smartfon z technologią SoftBlue

W ofercie firmy Philips pojawił się nowy przedstawiciel linii smartfonów oznaczony symbolem Xenium V787. Jak podaje producent smartfon wykorzystuje technologię SoftBlue, która pozwala chronić oczy przez niebieskim światłem jakie jest emitowane przez ekrany LED. Emitowane światło jest porównywane to ultrafioletu, a te jak wiadomo szkodzi to naszym oczom. Ponadto warto również wspomnieć, że niektóre częstotliwości światła niebieskiego mogą blokować wytwarzanie melatoniny niezbędnej dla naszego organizmu.

Philips Xenium V787 został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FULL HD. Za zasilanie odpowiedzialna jest bateria o pojemności 5000 mAh, co w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych robi niemałe wrażenie. Zdjęcia wykonamy aparatem o rozdzielczości 13-Mpix na tylnej klapie natomiast na przednim panelu producent zamontował aparat o rozdzielczości 5 Mpix.

Sercem Philips Xenium V787 jest ośmiordzeniowy procesor z zegarem 1,3 GHz. Układ wspierany jest przez 2 GB pamięci RAM, a całość kontrolowana przez system operacyjny Google Android 5.1. Dane można przechowywać na 16 GB przestrzeni, którą można powiększyć o 128 GB za pomocą karty pamięci microSD. Na wyposażeniu znajdziemy także LTE 4G.

Philips Xenium V787 został wyceniony na 1249 złotych i jest już dostępny w sprzedaży.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież