W Polsce pojawił się smartfon firmy Huawei oznaczony symbolem P9. Urządzenie dostępne jest w kolorze niebieskim. Producent dokłada do zestawu szybką ładowarkę, która naładuje Huawei P9 w 30 minut do połowy pojemności akumulatora. Warto również wspomnieć, że użytkownicy kupili już 9 milionów sztuk smartfona. Urządzenie wyróżnia się nie tylko wydajnością, ale również wyglądem, który nawiązuje do nowoczesnego stylu.

Na pokładzie znajdziemy 12 Mpix aparat, który został opracowany przy współpracy z firmą Leica. Aparat został wyposażony w dwa sensory. Jeden z nich wyłapuje szczegóły zdjęcia natomiast drugi jest odpowiedzialny za nasycenie barw. Huawei P9 dobrze radzi sobie w ciemnych pomieszczeniach dzięki 3 metodom pomiaru.

Najnowsza technologia została umieszczona w aluminiowej, niebieskiej obudowie, która jest wykończona diamentowym szlifem. Sercem konstrukcji jest ośmiordzeniowy procesor Kirin 955. Za zasilanie odpowiedzialna jest bateria o pojemności 3000 mAh, co przekłada się na długi czas pracy.

Smartfon Huawei P9 jest już dostępny w sprzedaży w cenie 2199 złotych.