TP-Link TD-W8970 świetny wygląd i niezła funkcjonalność

Do naszej redakcji trafił router, który z pozoru wydaje się być kolejnym urządzeniem tego rodzaju na rynku. Jednak po dłuższym przyjrzeniu się od razu widać, że to tylko pozory. Można nawet określić, że TP-Link TD-W8970 jest niepozorny. A zachęcając do dalszej lektury niniejszego recenzji powiemy, że diabeł tkwi w szczegółach. Tak więc aby się dowiedzieć nieco więcej zachęcamy do przeczytania recenzji, a z pewnością będzie chcieli kupić TP-Linka TD-W8970.

TP-Link TD-W8970 - wygląd

Ciemność widzę ciemność - tak powinien zostać zatytułowany ten podrozdział. Wracając jednak do rzeczywistości należy wspomnieć słowem wstępu, że TP-Link TD-W8970 jest w całości czarny. Górna część urządzenia została wykonana z świecącego plastiku, co skutkuje pozostawianiem palców oraz różnego rodzaju rys i zadrapań. Dolna cześć routera, której w przeważającej części życia urządzenia nie będzie oglądali jest wykonana z czarnego, matowego plastiku. Jeśli chodzi o złącza to są one tradycyjnie z żółtego plastiku. Podsumowując wygląd TP-Link TD-W8970 w porównaniu do wcześniejszych wersji urządzeń tego producenta nadaje stylu i daje do zrozumienia, że mamy na biurku kawał dobrego sprzętu. Router posiada także trzy anteny, które mają zapewniać lepszą komunikację z urządzeniami podłączonymi do sieci. 

Na minus naszym zdaniem jest wygląd diod sygnalizujących działanie. Producent zastosował zielone podświetlenie. Naszym zdaniem niebieskie wyglądało by zdecydowanie lepiej w połączeniu z czarnym plastikiem. Chcąc się przekonać czy tak jest rzeczywiście skupimy się teraz na parametrach technicznych i możliwość TD-W8970. 

TP-Link TD-W8970 – od strony technicznej

Producent wyposażył urządzenie w cztery gigabitowe porty sieciowe. Dzięki możemy uzyskać szybsze transfery, np. używając dysku sieciowego. Ponadto TP-Link TD-W8970 posiada dwa porty USB, które umożliwiają podłączenie jednocześnie drukarki oraz dysku zewnętrznego. Kolejnym rozwiązaniem na plus jest uniwersalny port LAN/WAN. Dzięki takiemu portowi możemy podłączyć różnego rodzaju źródła internetu. Począwszy od Neostrady a skończywszy na zwykłych osiedlowych kablówkach. 

Oprócz powyższych możliwości TP-Link TD-W8970 umożliwia tworzenie 10 tuneli IPsec VPN, które to z kolei umożliwiają tworzenie prywatnych sieci zapewniając większe bezpieczeństwo. Dodatkowo router posiada transmisję bezprzewodową w standardzie N. Standard N umożliwia transfer z prędkością 300 Mb/s. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość kontroli pasma w oparciu o adresy IP. Polega to na przyznawaniu określonej przepustowości pasma konkretnym urządzeniom pracującym w sieci. W warunkach domowych funkcja może wydać się mniej przydatna, ale w małych firmach, gdzie komputerów jest zdecydowanie więcej warto czasami pomyśleć o ograniczeniu pasma. 

Na koniec dodamy, że TP-Link TD-W8970 umożliwia łączność bezprzewodową w starszych standardach: 802.11 b/g/n. 

TP-Link TD-W8970 – codzienne używanie

W codziennym korzystaniu z TP-Linka TD-W8970 możemy powiedzieć, że urządzenie nie sprawia problemów w konfiguracji oraz samym działaniu. Po podłączeniu całość działa bardzo sprawnie. W tym miejscu trzeba dodać, że menu jest w języku angielskim, ale poruszanie się po nim nawet dla osób znających podstawy podstaw tego języka, nie powinno stanowić większego problemu. W ostateczności można zawsze skorzystać z tłumacza. 

W lewej części panelu administracyjnego TP-Link TD-W8970 znajduje się menu, które umożliwia poruszanie się po całej zawartości routera. TP-Link oferuje pełen zakres funkcji wykorzystywanych w obecnych czasach. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania kontroli rodzicielskich, firewalla czy też takich podstaw jak DHCP i przekierowanie. Przechodzenie pomiędzy poszczególnymi opcjami menu jest bardzo szybkie. Nie trzeba czekać kilka sekund bądź minut na nowe okno. Jednym słowem TD-W8970 jest wart swojej ceny. 

TP-Link TD-W8970 – czy warto kupić?

TP-Link TD-W8970 to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają do użytku różnego rodzaju dyski sieciowe i inne urządzenie wymagające wyższych transferów. TD-W8970 umożliwia uzyskanie transferu do 100 MB/s. Mając na uwadze możliwości urządzenia śmiało możemy napisać, że warto kupić ten model TP-Linka. W sieci ceny wahają się od 218 do 279 złotych. 

Podsumowanie

TP-Link TD-W8970 to idealnie rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w niewielkim przedsiębiorstwie. Możliwości jakie oferuje urządzenie w stosunku do ceny stawia to urządzenie na wysokiej pozycji wśród innych tego typu urządzeń.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież