TP-Link TL-WA850RE – nieduży, a ile potrafi!

Nie, nie tytuł nie skojarzył nam się z tym o czym myślicie. Jak dobrze ujęła to koleżanka z naszej redakcji: „w tym przypadku rozmiar nie ma znaczenia” jest dobrym określeniem i sprawdza się w rzeczywistości (:D), ale wbrew pozorom do czego innego służy. A tak na poważnie to zajmiemy się wzmacniaczem sygnału bezprzewodowego od TP-Link TL-WA850RE. Urządzenie sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie tradycyjny router kolokwialnie mówiąc „nie daje rady”. Zapraszamy do lektury.

TP-Link TLWA850RE – piękność w pełen krasie

Do naszej redakcji trafił wzmacniacz sieci bezprzewodowej TP-Link TL-WA850RE. Wydawałoby się, że w czasach, gdzie łączność bezprzewodowa dociera już wszędzie, różnego rodzaju urządzenia wzmacniające sygnał są już zbędne.

Wzmacniacz, który trafił do naszej redakcji to niewielka rzecz. Charakteryzuje się on bardzo ładnym opakowaniem oraz niewielkimi rozmiarami (o czym nie omieszkaliśmy wspomnieć). Pisząc o opakowaniu mamy na myśli kartonik, w którym dostarczono TP-Link TL-WA850RE. Warto wspomnieć, że nowe produkty tego producenta dostarczane są, można powiedzieć, w bardzo ekskluzywnych opakowaniach. 

Po rozpakowaniu TP-Link TL-WA850RE prezentuje się znakomicie. Nieskazitelna biel plastiku z najważniejszymi informacjami na przednim panelu to jest to. Śmiało można napisać, że produkty Apple są równie ładnie zaprojektowane i zapakowane. TP-Link TL-WA850RE na przednim panelu znajduje się okrąg informujący o połączeniach. Całość świeci się w kolorze niebieskim, co sprawia iż całość jest dobrze widoczna. Na tylnym części znajduje się wtyczka, którą należy umieścić na gniazdku elektrycznym. Zdjęcia oddają całość.

Wygląd to jedno, a specyfikacja techniczna i samo funkcjonowanie to drugie. Zapraszamy do dalszej części recenzji. 

TP-Link TL-WA850RE – techniczne aspekty

TP-Link TL-WA850RE to urządzenie, które charakteryzuje się ograniczoną liczbą funkcji (w stosunku do routera). Na stronie producenta można się dowiedzieć, że wzmacniacz posiada wbudowany port LAN, skalę informującą o sile sygnału bezprzewodowego, diodę informującą o podłączeniu przy użyciu kabla LAN oraz przycisk umożliwiający łatwe połączenie z routerm, który posiada funkcję WPS. 

Jednak to co najistotniejsze to łatwość konfiguracji urządzenia. TP-Link TL-WA850RE nie wymaga od użytkownika żadnej zaawansowanej wiedzy z zakresu budowy sieci komputerowych. Konfiguracja polega na zalogowaniu się do urządzenia (przez domenę lub adres IP) i połączenia z siecią udostępnianą przez router lub też tak jak wspominaliśmy za pomocą funkcji WPS. 

Kiedy już uruchomiliśmy TL-WA850RE okazało się, że możemy korzystać z naszej sieci z taką samą prędkością. W niektórych przypadkach może się zdarzyć mniejsza prędkość. Spowodowane jest brakiem aktualizacji oprogramowania układowego lub dużą odległością od routera. Wystarczy przeprowadzić aktualizację, a wzmacniacz spełni swoją rolę. 

TP-Link TL-WA850RE – czy warto kupić?

TP-Link TL-WA850RE przeznaczony jest do wzmacniania sygnału sieci bezprzewodowej, ale również do udostępniania sygnału w miejscach, gdzie nie mamy możliwości ułożenia kabli, a posiadamy tam odbiorniki bez modułów WiFi, np. telewizory, dyski sieciowe, komputery stacjonarne itp. W takich przypadkach TL-WA850RE to dobre rozwiązanie. W sieci wzmacniacz kosztuje około 119 złotych. 

Podsumowanie

Podsumowując naszą krótką recenzję należy napisać, że TP-Link wraz z powiększaniem swojej oferty coraz pozytywniej zaskakuje użytkowników. Oferowana urządzenia są stylowe i funkcjonalne. Podobnie możemy napisać o TP-Link TL-WA850RE.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież