TP-Link TL-PA511KIT – Internet z gniazdka

TP-Link TL-PA511KIT to urządzenie przeznaczone do powiększania sieci komputerowej bez konieczności kładzenia dodatkowego okablowania. Bardzo często zdarza się, że router lub też ostatni switch naszej sieci stoi w miejscu, do którego nie ma dostępu ani kablem ani też przez WiFi. Jednym z rozwiązań jest TP-Link TL-PA511KIT, który wykorzystuje do rozprzestrzeniana sygnału sieciowego przewody instalacji elektrycznej. Wystarczy jeden z transmiterów umieścić w jednym miejscu lokalu, a drugie w drugiej.

TP-Link TL-PA511KIT – wygląd

TP-Link TL-PA511KIT na pierwszy rzut oka wygląda przeciętnie i tak niestety już zostaje. Przednia część urządzenia posiada trzy diody informujące użytkownika o działaniu. 

Boku urządzenia to czarny, matowy plastik podobnie jak i tyłu urządzenia, gdzie znajduje się wtyczka. 

TP-Link TL-PA511KIT – funkcjonowanie

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze jak i konfiguracji. Wystarczy wpiąć transmitery do gniazdka elektrycznego. Do jednego podpiąć kabel z routera, a z drugiego końca lokalu wyprowadzić kabel i podpiąć, np. do switcha w celu rozdzielenia sygnału na inne komputery. 

Maksymalną prędkością jaką deklaruje producent jest 500 Mb/s, a zasięg to 300 metrów. Ponadto urządzenia ma wybudowane kilka funkcji zabezpieczających transmisję tj. Pair. 

Czy warto kupić TP-Link TL-PA511KIT?

Urządzenie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają dużej powierzchni lokale. Stara sieć komputerowa niekoniecznie dociera do wszystkich pomieszczeń i wtedy można wykorzystać TL-PA511KIT. Produkt w sieci kosztuje od 256 złotych. 

Podsumowanie

Podsumowując tą krótką recenzję należy napisać, że TP-Link TL-PA511KIT to dobra alternatywa na brak kabli jeśli nie chcemy używać routera. Prostota obsługi i konfiguracji pozwala na szybkie rozwiązanie problemu z brakiem dostępu do sieci.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież