TP-Link TL-MR3040 – mobilny router w stylowym opakowaniu

W obecnych czasach coraz więcej czasu spędzamy poza biurem czy też naszym mieszkaniem, gdzie mamy dostęp do Internetu. Wychodząc z miejsca ze stałym dostępem do globalnej sieci musimy zaopatrzyć się w urządzenie pozwalające na mobilny dostęp. Z pomocą przychodzi nam TP-Link ze swoim mobilnym routerem oznaczonym symbolem TL-MR3040. Urządzenie umożliwia połączenie z siecią nie tylko przez jeden komputer, ale przez wiele innych. Poza funkcjonalnością producent zadbał także o wygląd routera. Zachęcamy do dalszej lektury recenzji.

TP-Link TL-MR3040 – niewielkie urządzenie w stylowym opakowaniu

Tak jak można przeczytać w tytule recenzji i powyższym nagłówku TP-Link TL-MR3040 prezentuje się świetnie. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów (mniejszy od przenośnego dysku twardego) oblane z każdej strony białym plastikiem. Na górnej części TL-MR3040 znajduje się wskaźnik informujący o pracy urządzenia. Dolna część została wykonana z tego samego plastiku, co górna. Na bocznej krawędzi znajdziemy port umożliwiający ładowanie urządzenia oraz jego uruchomienie. Na krótszej krawędzi znajduje się port USB oraz miejsce do połączenia kabla sieciowego. 

Po uruchomieniu wspomniany wskaźnik informujący o pracy TL-MR3040 świeci na zielono. Naszym zdaniem gdyby diody podświetlały wskaźnik na niebiesko było by jeszcze lepiej. 

Podsumowując TP-Link TL-MR3040 poza swoją funkcjonalnością z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym nie tylko funkcjonalność, ale również wykonanie.. 

TP-Link TL-MR3040 – niewielki, a jak dużo potrafi

TP-Link TL-MR3040 to urządzenie przydatne dla osób pracujących mobilnie. Urządzenie jest kompatybilne z modemami USB 3G/4G. Tak więc wystarczy zaopatrzyć się w pakiet danych w sieci komórkowej. Ponadto jak na urządzenie mobilne router umożliwia pracę na baterii. Producent zdecydował się dołożyć do zestawu baterię o pojemności 2000 mAh. Dodatkowo TL-MR3040 udostępnia połączenie internetowe bezprzewodowo z prędkością dochodzącą do 150 Mb/s. Router posiada także cztery tryby pracy:

  • Router 3G/4G
  • Punkt dostępowy (AP)
  • Router-klient WISP
  • Router bezprzewodowy

Producent deklaruje, że TL-MR3040 pracuje na baterii od 4 do 5 godzin dzięki temu możemy zapomnieć o braku dostępu do sieci. 

TP-Link TL-MR3040 – jak to działa w rzeczywistości?

W rzeczywistości TP-Link TL-MR3040 to bardzo proste w obsłudze urządzenie. W przypadku kiedy korzystamy z modemu 3G wystarczy wpiąć go w port USB i w TL-MR3040 uzyskać połączenie. Jeśli chcemy uzyskać połączenie za pośrednictwem routera wystarczy wpiąć kabel RJ45 i chwilę poczekać, a połączenie skonfiguruje się samoczynnie. 

Przeglądanie Internetu i pobieranie różnych treści przebiega bez większego kłopotu. Urządzenie doskonale sprawdza się także w miejscach, gdzie nie mam bezpośredniego wpięcia do sieci elektrycznej. Wtedy router działa na baterii i umożliwia połączenie. 

Czy warto kupić TL-MR3040?

TL-MR3040 to urządzenie przydatne dla osób, które często podróżują. W takim przypadku z pewnością warto kupić router. Ceny w sieci rozpoczynają się od 157 złotych a kończą się nawet na 173 złotych. Producent daje na urządzenie dwuletnią gwarancję. 

Podsumowanie

Podsumowując tą krótką recenzję warto napisać, że urządzenie jest tym czego brakuje na naszym polskim rynku. TP-Link TL-MR3040 z pewnością znajdzie miejsce w torbach wielu użytkowników. Wymienna bateria, bardzo dobry wygląd to kilka zalet TL-MR3040.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież