TP-Link TL-SG1005D – niewielki switch z dużą mocą

TP-Link TL-SG1005D to przełącznik przeznaczony do użytku domowego, ale nie tylko. Urządzenie doskonale sprawdzi się w niewielkich biurach, gdzie potrzebne jest gigabitowe łącze. TP-Link TL-SG1005D charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i ciekawymi funkcjami. TL-SG1005D to idealne rozwiązanie dla dysków sieciowych oraz połączeń dla urządzeń multimedialnych. Zapraszamy do dalszej lektury.

TP-Link TL-SG1005D – wygląd

TP-Link TL-SG1005D nie wyróżnia się od urządzeń tego samego rodzaju. Producent zdecydował się na użycie wszechobecnego plastiku w kolorze czarnym. Na przednim panelu znajdziemy diody informujące o działaniu urządzenia. Dodatkowo przedni panel jako jedyna część urządzenia została wykonana z czarnego, świecącego plastiku.

Na górnej części urządzenia znajdziemy logo producenta natomiast na tylnym panelu złącza RJ45 w ilości 5 sztuk oraz gniazdo do podłączenia zasilania.

Kolor podświetlenia diod informujących o działaniu jest zielony, co z pewnością docenią osoby, które doświadczyły niebieskiego, intensywnego podświetlenia stosowanego powszechnie w innych tego typu urządzeniach. 

TP-Link TL-SG1005D – parametry techniczne

TP-Link TL-SG1005D został wyposażony w technologię, która pozwala zaoszczędzić do 70% procent energii elektrycznej. TP-Link nazwał tą technologię Green. Ponadto TP-Link TL-SG1005D posiada technologię płynnego przełączania ruchu sieciowego, dzięki której użytkownik ma możliwość pełnego wykorzystania przepustowości łącza. Kolejną, najważniejszą cechą urządzenia to 10 Gb/s łącze doskonale sprawdzające się przy dyskach sieciowych i sporym ruchu w sieci lokalnej. 

Jedną z ciekawym funkcji jest MDI/MDIX. Dzięki tej technologii nie trzeba stosować kabli karosowanych. Przełącznik sam identyfikuje rodzaj połączenia. Ponadto TL-SG1005D automatycznie wykrywa prędkość transmisji jakie posiada podłączone urządzenie i dostosowuje się do niego. Na koniec warto wspomnieć, że TP-Link TL-SG1005D umożliwia montaż naścienny. 

TP-Link TL-SG1005D - rzeczywiste działanie

Przełącznik w rzeczywistości spełnia swoje zadania. W trakcie testowania z dyskiem sieciowym uzyskaliśmy prędkość zapisu na poziomie 35MB/s natomiast prędkość odczytu na poziomie 70MB/s. Należy pamiętać, że prędkość transferów zależy od wielu czynników nie tylko od samego przełącznika (chociażby dysku sieciowego). 

TL-SG1005D nie nagrzewa się i nie ma z żadnego problemu z zawieszaniem i zwalnianiem transferu. 

TP-Link TL-SG1005D – czy warto kupić?

Przełącznik w sieci kosztuje około 60 do 70 złotych. Kupując urządzenie zyskujemy szybsze transfery w sieci lokalnej, co pozwala na pełne wykorzystanie możliwości komputera w sieci. 

Podsumowanie

TP-Link TL-SG1005D to urządzenie przeznaczone do zastosowań domowych i do niewielkich biur. Dzięki niemu możemy cieszyć się szybkim transferem danych oraz niewielkim zużyciem energii elektrycznej. Możliwość montażu na ścianie pozwoli zaoszczędzić miejsce na biurku. Niewielka cena jeszcze bardziej uatrakcyjnia produkt. Z pewnością znajdzie on spore zainteresowanie wśród klientów.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież