Adapter sieciowy Tenda P1002P KIT – Internet w gniazdku gwarantowany

W ostatnim czasie trafił do nas adapter sieciowy firmy Tenda. Otrzymany model został oznaczony symbolem P1002P KIT. Za pomocą adaptera sieciowego mamy możliwość poszerzenia zasięgu sieci domowej lub też firmowej przy wykorzystaniu najzwyklejszych gniazdek elektrycznych. Na oficjalnej stronie producenta znajdziemy informację, że obsługa adapterów jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Czy tak jest w rzeczywistości, dowiesz się w dalszej części tej krótkiej recenzji.

Tenda P1002P KIT – wygląd

            Adaptery Tenda P1002P KIT nie wyróżniają się niczym szczególnym. Osoby, które mają do czynienia z takim urządzeniem pierwszy raz, z pewnością skojarzą je z pewnego rodzaju rozgałęźnikiem. Wewnątrz opakowania znajdziemy dwa adaptery Tenda P1002P KIT oraz dwa kabelki sieciowe. Ponadto producent dołączył instrukcję obsługi.

 

Na dolnej krawędzi P1002P KIT znajdziemy dwa porty Gigabitowe, natomiast na górze tradycyjne gniazdko elektryczne. Na prawej krawędzi adaptera znajdują się diody sygnalizujące prace urządzenia oraz dostępność sieci.

Tenda P1002P KIT – od strony technicznej

            P1002P KIT jest w stanie obsłużyć urządzenie lub urządzenia, które będą pobierały maksymalną moc 3600 W. Dodatkowo producent wbudował w adaptery filtr przeciwzakłóceniowy. Filtr pozwala na tłumienie różnego rodzaju zakłóceń od innych urządzeń elektronicznych pracujących w pobliżu. Na oficjalnej stronie producenta znajdziemy informację o tym, że Tenda P1002P KIT pobiera zaledwie 0,5 W energii w trybie czuwania.

Tenda P1002P KIT – walory użytkowe

            Montaż adapterów jest bardzo prosty. Wystarczy podłączyć komplet do gniazdka i działa. Następnie podłączamy kable sieciowe i łączymy się z komputerem.

Jeśli chodzi o transfer to odczyt i zapis wyniósł około 60 MB/s. Więcej aspektów technicznych przy tego typu urządzeniach nie występuje, a jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszamy do specyfikacji technicznej, która znajduje się na oficjalnej stronie producenta.

Podsumowanie

            Tenda P1002P KIT to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mają problem z zasięgiem tradycyjnej sieci bezprzewodowej, a ciągnięcie i montaż kabli sieciowych odpada. Cena w momencie pisania recenzji wyniosła około 300 złotych.

Rekomendacja

W związku z tym, że sprzęt gościł u nas parę tygodni, a co za tym idzie jego funkcjonalność została przez nas potwierdzona, możemy z czystym sumieniem polecić go do zastosowań zarówno domowych jak i firmowych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież