Rzut oka na Samsung QX510. Połączenie stylu z wydajnością.

W tym artykule przedstawię Wam notebooka, który wpadł mi w oko podczas przeglądania sieci. W artykule spojrzę na wygląd Samsunga QX510 oraz na jego specyfikację techniczną. Oczywiście moje zdanie, co do wyglądu raczej nie będzie obiektywne (każdemu podoba się coś innego), natomiast w kwestii specyfikacji technicznej postaram się spojrzeć na całość jak najbardziej obiektywnie. No to do działa. Dzisiejszy cel to Samsung QX510

Zrzut oka na wygląd Samsunga QX510 

Tak jak już wspomniałem na wstępie Samsung QX510 jest moim zdaniem konstrukcją wykonaną z klasą. Wygląd laptopa jest zachwycający. Spójrzcie sami:

Rysunek 1 przedstawia notebooka Samsung QX510 z lewej strony

Klawiatura została bardzo dobrze zaznaczona. Projektanci wyróżnili tą część komputera nadając jej kolor czarny. Bardzo dobrze się to kontrastuje z resztą komputera, który jest w kolorze stali. 

Rysunek 2 przedstawia notebooka Samsung QX510 

Całość nadaje Samsungowi QX510 niepowtarzalny wygląd, co powoduje, że chce się z nim pracować. 

Rysunek 3 przedstawia widok z góry na klawiaturę w notebooku Samsung QX510

Łączenie dolnej części z wyświetlaczem w Samsungu QX510 również zostało dobrze wykonane. Zawiasy są delikatne, co powoduje poczucie lekkości całego urządzenia. 

Rzut oka na specyfikację techniczną Samsunga QX510 

Producent notebooka o dokładnym numerze Samsung NP-QX510-S01PL wyposażył komputer w najnowsze rozwiązania techniczne. Koreański producent wyposażył notebooka w procesor Intel Core i5 560M o częstotliwości taktowania zegara 2,66 GHz. Procesor posiada 3 MB pamięci drugiego poziomu (L2). Zastosowanie procesora z najnowszej linii Core i5 wydłuży pracę na baterii. Samsung QX510 może pracować do 7,2 godziny bez konieczności ładowania. Oprócz tego na pokładzie komputera znajdzie się 4 GB pamięci RAM DDR3 (2x2 GB). Dzięki zastosowaniu pamięci DDR3 praca komputera będzie płynna i szybsza. Jak widać producent nie żałował na wyposażeniu notebooka. Wspomniałem o procesorze i pamięci RAM więc przyszła kolej na kartę graficzną. Samsung QX510 został wyposażony w kartę graficzną firmy NVIDIA. Dokładnie jest to model GeForce GT420M z 1 GB pamięci własnej. Dzięki tej karcie wszelkiego rodzaju multimedia są dla nas dostępne bez ograniczeń. Oglądnie filmów w rozdzielczości HD oraz FULL HD będzie możliwe. Można się nawet pokusić o odpalenie jakieś dobrej gry i zabić nudę jeśli takowa się pojawi. Samsung oddał do naszej dyspozycji matrycę 15,6 cala z podświetleniem LED o rozdzielczości HD (1366x768). Zastosowanie wyświetlacza LED pozwoli na wydłużenie pracy na baterii. Wyświetlany obraz również będzie lepszy niż na tradycyjnych matrycach. 

Jeśli chodzi o dalsze wyposażenie to producent montuje w Samsungu QX510 dysk twardy o pojemności 500 GB (SATA, 5 400 rpm), moduł WiFi w standardzie b/g/n oraz Bluetooth w wersji trzeciej. Oprócz tego Samsung QX510 posiada 3 porty USB, wbudowany mikrofon, kamerę internetową, a także czytnik kart pamięci. W celu podłączenia zewnętrznego ekranu producent wyposażył komputer w jedno gniazdo HDMI. 

Jak widać parametry technicznego Samsunga QX510 są z górnej półki. Jeśli szukasz komputera, które będzie zdobił Twój pokój bądź biuro i dodatkowo chcesz mieć również stanowisko multimedialne ten model powinien spełnić Twoje oczekiwania. Notebook jest dobrym rozwiązaniem i cenowym i sprzętowym. Komputer można dostać w sklepach internetowych już od 3559 zł według ceneo. 

Producent zaleca stosować oprogramowanie firmy Microsoft. Dlatego po zakupie na Samsungu QX510preinstalowany jest system Windows 7. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież