Znana marka Zalman zaprezentowała klawiaturę mechaniczną w formacie 65%. Konstrukcja oferuje 68 klawiszy osadzonych na przełącznikach Gateron Red, Brown lub Yellow G Pro. Klawiatura została oznaczona symbolem ZM-K610 i jak deklaruje producent wytrzyma 50 milionów kliknięć bez względu na to jakie przełączniki wybierzemy.

Wymiary ZM-K610 to 311 x 103 x 40 mm natomiast waga 764 g. Firma Zalman będzie oferowała klawiaturę w dwóch wersjach kolorystycznych:

  • niebiesko-białej,
  • szaro-białej.

Klawiaturę podłączymy do komputera za pośrednictwem interfejsu Bluetooth 5.1 lub łączności 2.4 GHz. Wewnątrz znajduje się akumulator o pojemności 3000 mAh, co ma się przełożyć na pracę do 73 godzin. Producent nie określił przy tym jaki sposób łączności pozwoli uzyskać taki czas pracy.

Z pewnością zaletą ZM-K610 jest tworzywo sztuczne PBT, które pozwala na uzyskanie bardzo wytrzymałych na ścieranie klawiszy. Ponadto producent zastosował w klawiaturze Hot Swap, tak więc wymiana przełączników to szybka i prosta sprawa. Oprócz tego klawiatura oferuje podświetlenie RGB LED, magnetyczną wnękę na odbiornik 2.4 GHz oraz podwójne nóżki.