Akcesoria od firmy Hama – recenzja

W ostatnim okresie trafiło do nas kilka akcesoriów firmy Hama. Wśród nich znajdziemy ładowarkę sieciową z technologią Qualcomm Quick Charge, adapter 4w1, kable ładujące oraz dwa power packi. Z dostarczonych akcesoriów korzystaliśmy około miesiąca czasy więc możemy co nieco o nich napisać.

Ładowarka sieciowa Hama 178273 z technologią Qualcomm Quick Charge

Dostarczona ładowarka posiada oznaczenie 178273 w katalogu produktów na stronie internetowej. Wśród zastosowanych rozwiązań znajdziemy szybkie ładowanie czy też zoptymalizowany proces ładowania, który wydłuża żywotność ładowanej baterii. W rzeczywistości ładowarka jest wstanie naładować współczesny telefon w około dwie godziny. Do ładowarki podłączymy się za pośrednictwem złącza USB typ-C.

Cena ładowarki to 129 złotych na stronie producenta.

Adapter Hama 4w1 183296

Kolejnym akcesorium dostarczonym przez firmę Hama jest przewód wyposażony w cztery różne złącza USB:

  • USB Type-C
  • Micro USB
  • USB-C
  • USB-A

W celu zmiany typu wtyczki wystarczy wypiąć gumową nasadkę z innego typu złącza lub ją nałożyć, aby móc z niej korzystać. Widać to na poniższym zdjęciu. Przewód przydatny, kiedy dysponujemy urządzeniami z różnymi portami USB. Warto wspomnieć, że przewód Hama z oznaczeniem 183296 jest pokryty plecionką z tkaniny.

Power Pack Hama 183361

Trzecim akcesorium jest Power Pack Hama, który został oznaczony symbolem 183361. Otrzymany model dysponuje pojemnością 6000 mAh i pozwala bez żadnych problemów naładować smartfona z baterią o sporej pojemności. W sprzedaży jest również model o pojemności 10000 mAh. Ponadto Power Pack Hama dysponuje technologią szybkiego ładowania oraz wyświetlaczem, który wskazuje poziom naładowania baterii w procentach. Power Pack umożliwia ładowanie dwóch urządzeń w jednym czasie za pośrednictwem portów USB:

  • USB-C
  • Micro USB

Cena modelu o pojemności 6000 mAh to 89,90 na stronie producenta.

Power Pack Hama 183372

Czwartym akcesorium firmy Hama na naszym biurku jest kolejny Power Pack. Tym razem producent oznaczył go symbolem 183372. Power Pack posiada ogniwo o pojemności 5000 mAh, co pozwoli na naładowanie jednego smartfona z dużą baterią. Power Pack dysponuje możliwością ładowania dwóch urządzeń w jednym czasie. Wskaźnik naładowania akumulatora Power Packa to cztery diody LED. Wystarczy szybki rzut oka, aby zobaczyć, ile energii zostało w magazynie. Power Pack 183372 dysponuje złączami:

  • USB-C
  • USB-A

Kabel ładujący HAMA 187215

Ostatnim akcesorium dostarczonym przez firmę Hama jest kabel ładujący oznaczony symbolem 187215. Końcówki wtyczek są pozłacane, a sam przewód jest opleciony trwała tkaniną, która zapobiega przetarciom. Długość przewodu to 1,5 m. Wtyczka z końcówką micro USB zamocowana jest pod kątem 90 stopni. Druga strona przewodu zakończona jest USB Typ A.

Cena kabla Hama 187215 to 44,90 w sklepie producenta.

Podsumowanie

Akcesoria dostarczone przez firmę Hama z pewnością znajdą zastosowanie u osób, które bardzo dużo czasu spędzają poza stałym dostępem do energii elektrycznej. Opisane Power Packi dostarczą im energii na wiele godzin, a przewody z oferty firmy Hama pozwolą na niezaprzątanie sobie głowy przed różnego rodzaju przetarciami czy też noszenia wielu kabli z różnymi końcówkami.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież