Ładowarki indukcyjne Hama Wireless Charger Ultra Fast 5 i 10 W - recenzja

Od kilku tygodni mamy przyjemność używać ładowarek indukcyjnych niemieckiej firmy Hama. Trafiły do nas modele oznaczone symbolem Wireless Charger Ultra Fast o mocy 5 i 10 W. Obie ładowarki posiadają kompaktowe rozmiary, a w zestawie znajdziemy, oprócz ładowarek, przewody USB do podłączenia, np. do komputera. Zapraszamy do lektury.

Ładowarka indukcyjna Hama Wireless Charger Ultra Fast - wygląd

Zacznijmy od modelu, który ładuje smartfona z mocą 5W. Ładowarka ma kształt krążka jest bardzo lekka i wykonana z sztucznych kompozytów. Górna część ładowarki jest sygnowana logiem producenta natomiast ramka wokół krawędzi wykonana jest z plastiku odbijającego światło. Na dolnej części znajdziemy cztery gumowe stopki, które zapobiegają przesuwaniu się ładowarki w trakcie używania. Po podłączeniu ładowarki do zasilania wokół wspomnianej ramki pojawia się podświetlenie.

Model ładowarki Hama Wireless Charger Ultra Fast 10 W również jest wykonana ze sztucznych kompozytów, ale ma nieco odmienny kształt od poprzedniczki. Tym razem jest to owal. Tak jak w modelu 5 W na górze części znajduje się logo producenta, a wokół całego urządzenia biegnie ramka odbijająca światło. Dolna część ładowarki została wyposażona w gumową ramkę, które zapobiega przemieszczaniu się urządzenia w trakcie kiedy kładziemy na nim telefon do ładowania. Na koniec dodamy, że 10 W ładowarka w górnej części pokryta jest materiałem tekstylnym.

Wykonanie obu ładowarek nie budzi żadnych zastrzeżeń. Kiedy bierzemy je w dłoń nic nie trzeszczy i nie strzela.

Ładowarka indukcyjna Hama Wireless Charger Ultra Fast  - codzienne korzystanie

Obsługa obu ładowarek jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć je do źródła zasilania i gotowe. Ładowanie odbywa się w zależności od ładowarki czyli z mocą 5 W lub 10 W. Ta pierwsza będzie ładowała telefon dłużej druga nieco krócej, ale trzeba mieć na uwadze, że nie jest to takie tempo jak przy tradycyjnej ładowarce. Najnowsze, tradycyjne ładowarki potrafią ładować smartfona z mocą 25 W tak więc przechodząc na ładowarkę od Hamy nie możemy mówić o szybkim ładowaniu.

Ładowarka indukcyjna Hama Wireless Charger Ultra Fast - czy warto kupić?

Ładowarki wymienione w naszej recenzji z pewnością są dobrym rozwiązaniem dla osób, które często odkładają swoje telefony na biurko, np. podczas pracy. Smartfon zamiast leżeć i się rozładowywać może się przecież ładować. Ponadto zastosowanie ładowarki Hama oszczędza złącze smartfona. Jedyną wadą tego rozwiązania jest wolne ładowanie. W chwili pisania tekstu ładowarka o mocy 10 W to wydatek rzędu 99,90 złotych natomiast model o mocy 5 W to wydatek w kwocie 59,90 złotych.

Podsumowanie

Ładowarki Hama Wireless Charger Ultra Fast 5 i 10 W to niewielkie urządzenia, które można zabrać ze sobą w podróż lub też na stałe podłączyć na biurku i cieszyć się dostępnością ładowania bez zbędnego okablowania.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież