Wideorejestrator samochodowy Xblitz Trust – recenzja

Na nasze redakcyjne biurko trafił kolejny wideorejestrator. Egzemplarz testowy przysłała firma Xblitz. W recenzji przyjrzymy się modelowi Trust. Jak podaje producent na swojej stronie internetowej wideorejestrator samochodowy Xblitz Trust to kamera, która budzi zaufanie. Czy tak jest w rzeczywistości możesz przeczytać w dalszej części naszej recenzji. Zapraszamy.

Wideorejestrator samochodowy Xblitz Trust – wygląd

            Xblitz Trust pojawiła się u nas w niewielkim pudełku, które wprost wskazuje, że jest to kamera do samochodu. Wewnątrz znajdziemy całe wyposażenie niezbędne do podłączenia Xblitz Trust do zasilania w samochodzie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że producent nie dokłada karty pamięci, która jest konieczna do działania. Po rozpakowaniu naszym oczom ukazała się niewielkich rozmiarów kamera samochodowa. W części przedniej, czyli tam, gdzie znajduje się obiektyw, znajduje się srebrny plastik, a wokół niego plastik w kolorze czarnym, co widać na poniższym zdjęciu.

Patrząc od strony wyświetlacza na lewy bok producent zamontował port HDMI. Na prawym boku znajduje się port USB służący do podłączenia zasilania w samochodzie oraz do podłączenia z portem USB w komputerze.

Na spodzie znajduje się przycisk reset oraz mocowanie do uchwytu. Obok mocowania znalazło się również miejsce na kartę pamięci.

Wideorejestrator samochodowy Xblitz Trust – codzienne używanie

            Po rozpakowaniu całego zastawu zabraliśmy się za testowanie. W pierwsze kolejności okazało się, że trzeba skoczyć do miasta po kartę pamięci, gdyż tej nie ma w zestawie. Szybki wyjazd do miasta i ot jest karta microSD. Umieściliśmy kartę w czytniku i zamontowaliśmy całość w samochodzie na przedniej szybie. Mocowanie trzyma bardzo dobrze nawet kiedy nie wyczyścimy szyby. Uchwyt pozwala na regulację w lewo i prawo. Jeśli chcemy regulować Xblitz Trust góra, dół musimy odkręcić nieco uchwyt, ale mimo to wszystko da się precyzyjnie wyregulować i złapać obraz sprzed maski samochodu, co widać na naszym filmie na końcu recenzji.

Kamera samochodowa Xblitz Trust nagrywa obraz w zakresie 170 stopni. Oznacza to, że łapiemy nawet pobocza jezdni, co jest bardzo istotne podczas wieczorowej pory. Bardzo ważnym elementem jest fakt, że kamera posiada polskie menu, które obsłużymy w sposób intuicyjny po kilku razach. Wśród opcji znajdziemy możliwość ustawienia rozdzielczości, uruchomienia pętli i usuwaniu plików najstarszych w przypadku, kiedy zabraknie miejsca na karcie pamięci. Bardzo dobra opcja. Jak praktycznie każdy wideorejestrator samochodowy tak i Xblitz Trust posiada opcję zabezpieczenia nagrania w przypadku zderzenia. Firma nazwała tę opcję czujnikiem G-SENSOR.

Wideorejestrator posiada również opcję fotografowania. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia z naszym udziałem czy też chcemy wykonać zdjęcia jakiegoś odstającego od normy zachowania innego kierowcy bierzemy kamerkę i robimy zdjęcia. Możemy wybrać rozdzielczość, ostrość z jakimi chcemy pracować.

Xblitz Trust umożliwia również nagrywanie dźwięku z otoczenia. Przy normalnej jeździe rozmowy osób w samochodzie są bardzo dobrze słyszalne. W przypadku dźwięków z zewnątrz są one słyszalne, ale w przypadku kiedy ktoś użyje sygnału dźwiękowego lub też kiedy mijamy pojazd uprzywilejowany.

Całe nawigowanie odbywa się na 1,5-calowym ekranie. Na ekranie znajdują się niezbędne informacje o tym czy kamera nagrywa czy nie. Wszystko jest jasno sygnalizowane poprzez pulsowanie diody oraz pojawianie się czerwonej kropki na wyświetlaczu.

W trakcie naszego dwutygodniowego używania kamery pojawiło się kilka niedogodności. Jedną z takich niedogodności jest wyciąganie karty pamięci zarówno z kamerki jak i z przejściówki na USB. Trzeba mieć nieco dłuższe paznokcie (albo poprosić żonę ?) wtedy jest łatwiej. Kolejną niedogodnością jest przewód dostarczony z kamerą. W przypadku, kiedy montujemy kamerkę na tyle jego długość jest odpowiada jednak, kiedy zdecydujemy się na montaż na przedniej szybie nie mamy, co z nim zrobić. W zestawie producent powinien dołożyć drugi kabel nieco krótszy.

Wideorejestrator samochodowy Xblitz Trust – co w zestawie?

Producent na start wyposaża użytkownika w kamerkę, przewód zasilający z zapalniczką samochodową, instrukcje obsługi, przejściówkę z karty microSD na USB, kable USB oraz przyssawkę mocującą całość do szyby samochodu.

Wideorejestrator samochodowy Xblitz Trust – czy warto kupić?

Przy obecnym ruchu ulicznym posiadanie jakiekolwiek kamerki samochodowej jest wskazane. Wideorejestrator samochodowy Xblitz Trust z pewnością spełni wymagania niejednego kierowcy poprzez prostotę używania, ale również przez nagranie zdarzeń jakie mają miejsce podczas podróży. Jak wyglądają nagrania można zobaczyć na materiale poniżej.

Wideorejestrator samochodowy Xblitz Trust – podsumowanie

Podsumowując całość można napisać, że Xblitz Trust posiada zdecydowanie więcej zalet niż wad, a oferowane funkcje w zupełności wystarczą każdemu kierowcy. W chwili pisania recenzji wideorejestator był wyceniony na około 370 złotych.

Comments powered by CComment