Wideorejestrator samochodowy Xblitz GO se – recenzja

Wideorejestrator samochodowy Xblitz GO se trafił na nasze biurko. Jest to kolejny model, który dzięki uprzejmości firmy Xblitz możemy przetestować. W naszej recenzji przyjrzymy się jakości kręconego materiału, co zobaczycie na nagraniu oraz łatwości obsługi. Ponadto sprawdzimy również jakość wykonania Xblitz GO se. Zapraszamy do lektury.

Wideorejestrator samochodowy Xblitz GO se – wygląd

            Xblitz GO se dotarł do nas w niewielkim pudełku. Wewnątrz znajdował się wideorejestrator wraz z całą zawartością w postaci kabla zasilającego do samochodu, kabla USB oraz czytnika kart pamięci USB. Jak widać na poniższym zdjęciu Xblitz GO se posiada spory obiektyw, a wokół niego znajduje się osiem diod podczerwieni, które ułatwiają nagrywanie materiału w porze nocnej.

Przejdźmy na drugą stronę wideorejestratora. Na tyle znajduje się wyświetlacz o rozmiarze 2-cali, który wyświetla obraz w rozdzielczości 320x240 pikseli. Za pomocą wyświetlacza zarządzanie GO se jest intuicyjne. Pod wyświetlaczem znajdują się cztery przyciski, które pozwalają na poruszanie się po menu.

Lewa krawędź (patrząc od strony wyświetlacza) GO se została wyposażona w przycisk uruchamiający wideorejestrator, gniazdo na kartę pamięci microSD oraz przycisk, który uruchamia menu.

Prawa krawędź została zaopatrzona w złącze HDMI pozwalające na odtwarzanie nagrań na zewnętrznym odbiorniku, mikrofon oraz złącze USB.

Górna krawędź jest równie bogata, co wcześniejsze. Na górze znajduje się miejsce do zamontowania uchwytu oraz złącze słuchawkowe 3,5 mm.

Na sam koniec pozostał nam uchwyt pozwalający zamontować Xblitz GO se do szyby samochodu. Rozwiązanie wydaje się być standardowe. Jednak jest w nim coś ciekawego. Producent wideorejestratora umieścił w elemencie dociskającym gumowy uchwyt do szyby, złącze USB pozwalające na podłączenie zasilania. Rozwiązanie bardzo fajne. Nie trzeba szukać gniazda na krawędziach, szczególnie kiedy jest ciemno.

Wideorejestrator Xblitz GO se – zastosowane rozwiązania

            Wśród zastosowanych rozwiązań w Xblitz GO se znajdziemy:

  • Możliwość wykonywania zdjęć w rozdzielczości do 12 Mpix, co pozwala na dokładne przejrzenie, np. tablic rejestracyjnych w ciemnych scenach;
  • Funkcję SOS, która pozwala zabezpieczyć materiał przed przypadkowym usunięciem;
  • Wbudowany mikrofon, który nagrywa to, co dzieje się wokół urządzenia. Nagrywanie dźwięku można wyłączyć w menu GO se;
  • Automatyczne nagrywanie w momencie uruchomienia zapłonu samochodu;
  • G-sensor, który pozwala na zachowanie nagrania w momencie gwałtownego hamowania lub zderzenia;
  • Nagrywanie cykliczne, czyli możliwość zapisywania materiałów bezkońca. W przypadku zapełnienia się karty pamięci usuwane są najstarsze materiały, a te zastępowane nowymi.

Wymienione wyżej cechy Xblitz GO se powodują, że obsługa jest w rzeczywistości bardzo prosta. Tuż po wyjęciu wideorejestratora z pudełka wystarczy zamontować kartę pamięci i ruszyć w drogę.

Wideorejestrator Xblitz GO se – obsługa

            Obsługa wideorejestratora jest bardzo prosta. Menu występuje w języku polskim i składa się z dwóch głównych pozycji.

  • Wideo
  • Ustawienia

W skład wymienionych pozycji wchodzą takie opcje jak: ustawienia ekspozycji, włączenie i wyłączenie funkcji G-sensor, ustawienie rozdzielczości gromadzonych materiałów, czy też włączenie lub wyłączenie nagrywanego dźwięku. Każda z pozycji menu jest bardzo dobrze opisana. Załączona instrukcja obsługi będzie praktycznie niepotrzebna.

Wideorejestrator Xblitz GO se – wady i zalety

Jak każde urządzenie tak i Xblitz GO se ma swoje wady i zalety. Zacznijmy może od zalet. Jedną z największych zalet wideorejestratora jest łatwość obsługi. Wystarczy zamontować kartę pamięci i włączyć urządzenie. Do zalet zaliczamy także złącze USB zlokalizowane na uchwycie, co zdecydowanie ułatwia montaż i podłączenie. Producent dokłada do zestawu przejście z karty pamięci na USB, co również jest na plus. Zdecydowanie na plus jest jakość nakręconych materiałów, co można zweryfikować na poniższym materiale wideo.

Przejdźmy teraz do wad jakie pojawiły się w ciągu kilku tygodni korzystania z Xblitz GO se. Jedną z najbardziej dokuczliwych jest montaż karty pamięci w czytniku karty pamięci dołączonym do zestawu. Zamontowanie jak i wyjęcie karty sprawia pewien problem. W kwestii samego rejestratora i funkcji jakie posiada nie możemy zbyt wiele zarzucić, gdyż spełnia on swoją rolę. Konstrukcja jest przemyślana.

Do wad zaliczymy także zbyt długi przewód zasilający do zapalniczki samochodu. W przypadku montażu kamery na przedniej szybie nie mamy co z nim zrobić. Taka długość przewodu będzie potrzeba w przypadku montażu kamery na tylnej szybie. Kwestia dołożenia krótszego przewodu i po sprawie.

Wideorejestrator Xblitz GO se – czy warto kupić?

Wideorejestratorów na rynku jest cała masa. Jest ich tak dużo, że ciężko się zdecydować na konkretny model. Z naszej strony możemy polecić opisywany model od firmy Xblitz. Naszym zdaniem GO se spełni wymagania większości użytkowników, a co najważniejsze jego cena nie jest odpychająca.

Wideorejestrator Xblitz GO se – podsumowanie

Kończąc naszą krótką recenzję wideorejestratora Xblitz GO se chcielibyśmy napisać, że posiadanie takiego rozwiązania zwiększa nasze bezpieczeństwo i w wielu sytuacjach Xblitz GO se pomoże nam wyjść z czystą kartą. Kolizje drogowe i wypadki się zdarzają, co do tego nie ma wątpliwości.

Comments powered by CComment