Wideorejestrator samochodowy Xblitz Z9 – recenzja

Na nasze redakcyjne biurko trafił kolejny wideorejestrator firmy Xblitz. Tym razem przyjrzymy się z bliska modelowi, który otrzymał symbol Z9. Xblitz Z9 to nowość w ofercie producenta, tak więc warto przyjrzeć się, co ciekawego napisaliśmy. W recenzji wypiszemy kilka plusów, jak i minusów. Dodamy również materiał wideo tak, abyście sami mogli zobaczyć z czym to się je. Zapraszamy do dalszej części.

Wideorejestrator samochodowy Xblitz Z9 – wygląd

Xblitz Z9 trafił do nas z końcem stycznia. Po dostarczeniu paczki przez kuriera zabraliśmy się za rozpakowanie. Wewnątrz znajdował się wideorejestrator Z9, przewód do zapalniczki samochodowej, przewód USB do zgrywania materiałów, uchwyt do mocowania na szybie oraz czytnik kart pamięci w postaci USB. Nie zabrakło również instrukcji obsługi.

//

Pod wyświetlaczem znajduje się przycisk uruchamiający urządzenie oraz pozwalający na poruszanie się po menu. Z lewej strony wspomnianego przycisku znajduje się czerwona dioda informująca o podłączeniu zasilania, natomiast z prawej strony znajduje się dioda niebieska informująca o działaniu Xblitz Z9.

 

Na lewym brzegu wideorejestratora znajduje się slot na kartę pamięci microSD oraz klawisz pozwalający na uruchomienie menu i nawigowanie po nim.

Prawy brzeg wideorejestratora został wyposażony w złącze mini-USB do podłączenia ładowania i możliwości przenoszenia nagrań z karty pamięci na komputer. Ponadto w tym miejscu znajduje się również przycisk mode, który pozwala na zabezpieczenie nagrania, przełączenie się między trybami pracy lub też przewijanie nagranych materiałów wideo. Nie zabrakło również przycisku reset oraz portu AV.

Przednia część Xblitz Z9 została wykonana z polerowanej warstwy metalu, co przekłada się na bardzo dobre efekty wizualne, ale również na wytrzymałość urządzenia. Oprócz tego obok obiektywu znajduje się dioda LED oraz głośnik.

Wideorejestrator samochodowy Xblitz Z9 – funkcje

Wideorejestrator Xblitz Z9 został wyposażony w szereg przydatnych funkcji. Materiały wideo są nagrywane w rozdzielczości FULL HD, czyli 1920x1080 pikseli. Jakość nagranych filmów można zobaczyć na filmie poniżej. Wbudowany wyświetlacz posiada rozmiar 2-cali. Wśród funkcji znajdziemy autostart i autostop. Rozwiązanie bardzo przydatne. Wystarczy włączyć zapłon w samochodzie, a nagrywanie rozpocznie się automatycznie. Podobnie jest z zatrzymaniem nagrywania. Wystarczy wyłączyć silnik, a Xblitz Z9 zakończy nagrywanie i się wyłączy.

Producent wyposażył wideorejestrator w funkcję WDR, która umożliwia kamerce rejestrowanie więcej szczegółów, nawet w bardzo słabo doświetlonych scenach. Na pokładzie nie zabrakło także trybu parkingowego. Tryb parkingowy w Xblitz Z9 pozwala na uruchomienie nagrywania w przypadku stłuczki parkingowej. Kamerka uruchomi się automatycznie.

Przy jakiejkolwiek kolizji lub też hamowaniu funkcja G-sensor zabezpieczy nagranie przed usunięciem. Dzięki tej funkcji możemy w późniejszym etapie pokazać nagranie policji. Warto wspomnieć, że nagrania znajdujące się na karcie pamięci są usuwane dopiero w momencie, kiedy zabraknie miejsca. Oprogramowanie usunie najstarsze, niezabezpieczone nagranie.

Wideorejestrator samochodowy Xblitz Z9 – codzienne korzystanie

Korzystanie z Xblitz Z9 każdego dnia jest praktycznie bezobsługowe. Jedyną czynnością jaką musimy wykonać tuż po zakupie jest montaż w samochodzie. Jednak ten jest bardzo prosty i szybki. Po zamontowaniu wideorejestratora należy ustawić jakość nagrania oraz ilu minutowe mają być nagrania w pętli. Do wyboru mamy cztery opcje.

  • 1 minuta
  • 3 minuty
  • 5 minut
  • 10 minut

Istotną opcją jest wygaszanie ekranu. W trakcie jazdy, a szczególnie nocą wyświetlacz Xblitz Z9 nieco przeszkadza. Wystarczy ustawić po jakim czasie ma się wygasić i problem rozwiązany.

Zastosowane diody informują o działaniu i pracy urządzenia, ale ich intensywność nie przeszkadza w nocnej jeździe.

W trakcie kilkutygodniowego korzystania z Z9 napotkaliśmy na jeden problem. W przypadku, kiedy kamerka jest zamontowana na przedniej szybie samochodu mamy zdecydowany nadmiar przewodu. Producent powinien dołożyć krótszą wersję oprócz otrzymanej długiej. Jednym rozwiązaniem jest spięcie przewodu paskiem, ale nadal nadmiar pozostaje w widocznym miejscu.

Wideorejestrator samochodowy Xblitz Z9 – czy warto kupić?

Zakup wideorejestratora przy obecnym ruchu ulicznym jest jak posiadanie telefonu komórkowego. Z naszej strony możemy polecić wideorejestrator Xblitz Z9 z czystym sumieniem. Jakość otrzymanych nagrań w stosunku do ceny jest bardzo dobra. W chwili pisania recenzji Xblitz Z9 kosztował 199 złotych.

Link do nagrania w tym miejscu -> https://www.youtube.com/watch?v=jgW-vJTEm7k

Comments powered by CComment